Łomazy: Najzdolniejsi mają stypendia

  • 12.01.2020, 06:53
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Najzdolniejsi mają stypendia
Czworo młodych ludzi otrzymało certyfikaty w ramach programu Stypendia Pomostowe w Gminie Łomazy na rok akademicki 2019/2020. 

Stypendystami zostali student Politechniki Wrocławskiej Patryk Soroka, studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Paulina Szenejko, studentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Gabriela Iwaszko oraz studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Karolina Bańkowska. Dostaną po 500 zł miesięcznie, w sumie 5 tys. zł na I rok studiów. Program Stypendia Pomostowe w Gminie Łomazy jest prowadzony przy patronacie miejscowego wójta i Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Tłoka", w ramach XVII edycji Programu Stypendiów Pomostowych realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi. – Chcemy docenić młodych zdolnych ludzi i ułatwić im pierwszy etap edukacji na państwowej uczelni. Pod uwagę braliśmy nie tylko liczbę punktów na świadectwie maturalnym, ale również włączanie się w lokalne inicjatywy i dochód w rodzinie. Z programu skorzystało dotychczas 24 stypendystów – zaznacza Jerzy Czyżewski.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe