Gmina Kąkolewnica: Rodzic pyta. Radni unikają deklaracji

  • 10.01.2020, 22:55
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Rodzic pyta. Radni unikają deklaracji
Rodzice chcą wiedzieć, czy wójt Anna Mróz opowie się za utrzymaniem szkoły w Grabowcu. - Obiecywała pani w kampanii, że żadna szkoła nie będzie likwidowana – wspomina jedna z matek. Wójt Anna Mróz twierdzi, że obietnice były inne. Tymczasem radni nabierają wody w usta i dyskutować na temat swojego stanowiska w sprawie szkoły, nie chcą.

Prawdopodobnie już w tym miesiącu rada gminy Kąkolewnica będzie musiała zając stanowisko w sprawie losów szkół prze samorząd prowadzonych. Od kilku miesięcy nieoficjalnie mówi się, że do likwidacji ma iść podstawówka w Grabowcu. W grudniu okazało się też, że w planach władz gminy jest też zmiana struktury szkół w Żakowoli i Olszewnicy, te miałyby być filiami prowadzącymi nauczanie w klasach 1-3. Choć temat szkół stawał w ostatnim miesiącu na zebraniach wiejskich, to na sesji rady gminy wciąż trudno rodzicom wyegzekwować od radnych ich stanowisko. Ostatnio próbę taką podjęła Marzena Nowosz, członek rady rodziców szkoły w Grabowcu. Tylko od jednego radnego usłyszała, jakie ma zdanie na temat działalności tej placówki.

Reprezentantka rodziców przyszła na grudniową sesję rady gminy, by dowiedzieć się od wójciny, jakie jest jej stanowisko w sprawie szkoły w Grabowcu. - Czy nasza szkoła będzie funkcjonować w roku szkolnym 2020/21? Czy będzie pani za szkołą w Grabowcu? W naszej szkole są naprawdę bardzo dobre warunki do nauki dzieci. Dzięki ten, że klasy są małe, nauczyciele mogą dotrzeć do każdego ucznia – wyłuszczała Nowosz. Dodała, że przeniesienie dzieci do Kąkolewnicy wpłynie na rozpad ich więzi koleżeńskich, a szkoła będzie przeciążona ilością uczniów. - Dowóz, opiekun w autobusie szkolnym i utrzymywanie świetlicy dla dzieci dojeżdżających, też gminę będzie kosztować – wyliczała. Wójcinie przypomniała natomiast obietnicę wyborczą, jaką ta miała składać mieszkańcom, startując na stanowisko. - Gdy wybieraliśmy panią, obiecywała pani, że żadna szkoła nie będzie likwidowana – stwierdziła Marzena Nowosz.

Wójt Anna Mróz takiej deklaracji sobie jednak nie przypomina. - W mojej ulotce wyborczej była deklaracja o debacie na temat oświaty. Co do losów szkoły, będzie nad tym obradowała wkrótce komisja rady i zobaczymy co postanowi – stwierdziła wójt, nie dając jednoznacznej odpowiedzi na to, co sama sądzi o działaniu szkoły w Grabowcu.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Konwalia
Konwalia 30.01.2020, 14:52
My się nie damy JESTEŚMY TU MIESZKAŃCAMI A PRECZ Z REFORMOĄ ZACZNIJCIE LICZYC SIE Z NAMI
Głupce z gminy
Głupce z gminy 30.01.2020, 06:07
Drogi ważniejsze niż dzieci w naszej gminie jest przykro tu sie nie liczy dobro dziecka oszczędności kosztem dzieci nie nie będzie oszczędności dzieci pójdą do szkoły po za teren gminy tak jestesmy glupcami pan radny za prawdę sie obraża a po naszych dzieciach nauczycielach mozna jechać straszyć KARMA WRACA prawda boli trudno widac kogo ludzie wybrali dwie miejscowości z gminy ubylo RADNYM SIE BYWA Z LUDŹMI TRZEBA ŻYĆ DALEJ
Debile
Debile 28.01.2020, 19:38
Pewnie pan radny umiał się uśmiechać ladnie -moze miał korepetycje 🤔 kto to wie
Zazdrosny
Zazdrosny 29.01.2020, 05:21
U pewnej nauczycielki. Teraz to będzie bzykał na boku.
😂
😂 27.01.2020, 16:42
Tak oglądam te ostatnie sesję to straszne nudy brak konkretnych pytań do władzy widać że radni nic nie wiedzą a ci co mają interes do zrobienia siedzą cicho 😂😂😂
JA
JA 28.01.2020, 18:22
Pan radny z żakowoli też został już konserwatorem w szkole w kąkolewnicy pewnie za nadgorliwą lojalność .KOLESIOSTWO zwykłe
Łuki
Łuki 29.01.2020, 05:19
Będzie nadzorował nauczycieli w szkole taki ktoś najważniejszy lojalny człowiek z gminy😁😁
ha
ha 28.01.2020, 18:50
to tak jak pani inspektor 2 etaty
Włodek
Włodek 28.01.2020, 06:52
No cóż taka jest nasza gmina kazdy zastraszany jest pracę ma za siedzenie cicho uklady układziki dobrze że czasem cos wojt przemawia jak jej rada pozwoli i inspktor oswiaty jak nie wie co powiedzieć to wychodzi bsz słowa bo jej radny nie przygotował przemowy scenariusz nie napisany
🥰
🥰 26.01.2020, 17:55
Cytat wpisu Orła Kąkolewnica

Orzeł Kąkolewnica 14.01.2020, 21:26
Super to dawaj......Ja w przeciwieństwie do Ciebie pokazuję wszystko co się dzieje w Naszej Gminie.


Proszę popatrzeć co pokazuję Orzeł na swoje stronie. Widocznie Orzeł nie chce się utożsamiać lub nie może hi hi hi... z obecną sytuacją zamykania szkół, zawalnianiem nauczycieli i personelu obsługi szkoły, podwyżką opłaty za śmieci i wodę w najbliższym czasie i wiele innych zmian które obciąża zwykłego podatnika naszej gminy. Bo swoich nie tykać.
Stokrotka
Stokrotka 26.01.2020, 09:46
Olszewnica do kasacji bo ma swoje zdanie bo nie da sie przekupic bo nie da sobą manipulować i to przeszkadza naszej władzy bo radny nie da się przekupić bo rodzice maja swoje zdanie wszyscy razem bo nie robi sie nic na pokaz bo nauczciele nie walcza między sobą jest jedność wszyscy razem nasza szkoła jest drugim domem naszych dzieci maja czuc się bezpiecznie maja wsparcie od nauczycieli od Pani Dyrektor i to trzeba zniszczyć bo fajniejsze są szkoly gdzie jest walka o stołki gdzie są konflikty między nauczycielami gdzie wszystko na pokaz sie robi gdzie dzieci się dzieli na grupy lepszej kategorii bo mamusia lub tatus na stanowisku czy to oto chodzi nasze dzieci sa naszą przyszłością to one kidys beda głosować to one będą wybierać i mamy ich uczyć że po trupach do celu nie kazdy musi mieć swoje zdanie prawo wyboru my nie mamy prawa wyboru my i nasze dzieci jesteśmy straszeni tak my ta druga kategoria dla nas nie ma nic zniszczyć
JA
JA 25.01.2020, 19:12
ci madży urzędnicy nie potrafią policzyć do 60 bo ich rodzicie na tym spotkaniu o 19 w kąkolewnicy musieli poprawić bo byka w ustawie zrobili ,a biorą się za reformę oświaty i liczą jakieś miliony żenada pani WÓJT
Aspirant
Aspirant 27.01.2020, 09:59
To raczej nie są ,,BYKI" mozliwe że to celowe działanie. Zastanawia mnie jedno🤨 Czy po tylu ujawnionych falszywych informacjach jakie podała Pani Inspektor i inni w ,,raporcie,, to legalnym jest glosowanie nad falszywymi danymi zakłamanym projektem? Czy Tym nie powinien zajać się Prokurator. Szanowna Redakcjo Podlasia Proszę o interwencję również z waszej strony reporterów śledczych. Radni albo nie wiedzą nad czym głosują albo sa wprowadzani w błąd, albo...
😂😂
😂😂 24.01.2020, 07:39
Kogo wybraliscie do rządzenia naszą gminą ludzi których żadne argumenty nie przekonują nie liczy się dobro dziecka tylko drogi nasza gmina nie liczy się z mieszkańcami ale wójtem sie bywa radnym sie bywa następne wybory pokażą nie jest sie dla ludzi zastraszanie to jest naszych radnych dewizą zniszczyć mieszkańców to sie liczy dla jednych wszystko dla drugich nic koszty ciecie szkola dla 57 uczniów nie a dla 29 sie oplaca tu sie nie dokłada wstyd rado wstyd pani wójt inspektor w swojej wsi szkole zamyka
🐰🐖
🐰🐖 23.01.2020, 18:18
Jakie oszczędności robiac 1-3 w Olszewnicy gdzie te oszczędności co Grabowiec do zamknięcia szkola dla 20 dzieci sie oplaca a dla 60 nie żenada poprostu co Polskowola male dzieci pusci do Olszewnicy sni im sie tą tak samo trzeba ogrzac i robic wszystko bo Olszewnica do zaorania jest ulotki drukuje gmina i dlugi dzieci zrobily zamiast troszczyć sie o dobro dziecka to dziwne ze nikt tu niechce mieszkac kazdy ucieka Polskowoli dobro sie liczy bo boisko orlik pani soltysowa bedzie grac na nim z inspektor i wojcino bo sie sprzedala za 3 grosze
🐑🐏
🐑🐏 23.01.2020, 13:11
Dzis o 19 jakas Pani ma przekonywać radnych aby glosowali za zamknięciem szkół wszystkie chwyty dozwolone są lepiej robic drogi niz dzieci kształcić w szkole gdzie czuja sie bezpieczne i akceptowane różne dzieci chodza ale teraz dobro dziecka sie nie liczy dziękujemy pani inspektor za pomoc sprzedała się i swoich mieszkańców za stołek w gminie na 2 etaty pracuje i miejsce ludziom blokuje musi tańczyć jak jej zagraja trzeba o kolezanki sie troszczyć też co majtki szyly a teraz wielka pani pedagog sie zrobila
🐏
🐏 23.01.2020, 12:55
Oj zaczyna się Pani wójt przez listonosza daje INFORMACJE DOTYCZACA SYTUACJI FINANSOWEJ GMINY szuka usprawiedliwienia za swoje czyny niech obniża sobie wypłatę też będzie oszczędność radny niech nie kształci zony za gmine pieniądze też oszczędność sie znajdzie zwolni troche koleżanek w Polskowoli pani inspektor zmniejszy etaty w szkole w Polskowoli kto słyszał zeby szkoły przynosily zyski czy wydrukowanie tych papierów kartka tusz to za gmine pieniądze a moze w domu sie bawila w ulotki smiech i żenada
JA
JA 25.01.2020, 19:08
a na stronie gminnej tej ulotki nie umieścili przecież to tańsze niż te ulotki
Jarek
Jarek 25.01.2020, 21:23
A kto zapłacił za te ulotki dystrybucja wytworzenie to z moich podatków kasa idzie na taką komunistyczną propagandę drodzy radni proszę mi odpowiedzieć. A czy wy wogóle coś wiecie kasę liczyć medale odbierać prywatne robić działki dzielić .....to was interesuje
🔔
🔔 25.01.2020, 19:16
Po co lepiej za gmine pieniądze wydrukować tusz i kartki dołożyć jest oszczędność jest listonosz ma co robić
Kusy
Kusy 24.01.2020, 20:51
Jakoś ludziom brakuję odwagi wstawić choćby zdjęcie tej informacji dotyczącej gminy na portale społecznościowe już nie wspomnę o niby opozycji. Teraz to ludzie nic nie wiedzą co się dzieje w gminie.
Ciemniaki z gminy
Ciemniaki z gminy 25.01.2020, 08:40
Będzie budowa przedszkola w Kąkolewnicy naj lepiej u księdza w sadzie kosztem dzieci z Olszewnicy i Grabowca bo u nas w szkole to dzieci patykami pisza normalnie epoka kamienia łupamego tak gmina przedstawila nasze szkoły. Liczyć nie umieja dzieci nam odjeli 27 dzieci dojerzdza do Polskowoli z Olszewnicy jezdzi tylko 2 dzieci pani inspektor i jej koleżanki bo one mialy wybór amy to fakultety oborowe pokonczone i nie mamy wyboru nasze dzieci to smieci sa w tej gminie zapraszamy do sluchania sesij w środę moze pare rzeczy sie wyjaśnić da chociaż oni nie słuchają rodziców maja ich w *** bo w Olszewnicy sie modla tak od śmierci Papieża mowia dzieci koronke to jest tradycja w szkole tyle lat ...Jest przykro sluchac tych bredni ludzie otwórzcie oczy w końcu jak dla 57 dzieci szkola sie nie opłaca a dla 29 oplaca smiech gdzie te oszczędności są gdzie serce boli gotuje się w człowieku teraz idziemy na całość
🚒
🚒 25.01.2020, 10:39
PSL wprowadza powoli LGBT w naszej gminie zamykając szkołę w której odmawia się koronke....
Mruk
Mruk 25.01.2020, 09:51
Taczkę weśta że soba 😂😂😂
Ciemnota
Ciemnota 25.01.2020, 10:00
Wezmiemy aby wójta wywieźć i inspektor razem z radnym z Turowa co jest na utrzymaniu żony ktora sie ksztalci za gmine pieniądze
XD...
XD... 20.01.2020, 19:26
No Orzeł pokażesz że jesteś Orzeł i wypowiedź się w tak nurtujących sprawach naszej gminy.
Bhy
Bhy 20.01.2020, 20:11
Co ty od niego oczekujesz. Przecież to dziurawiec
. Taka *** co ciągnie tylko do siebie. Tak się przestraszył , aż zaktualizowałem swój profil. Ha ha... I myśli że jest nie widziały.

kavior
kavior 17.01.2020, 21:11
"Wójcina"!?!? Kto to pisze?!?!
Barany
Barany 23.01.2020, 15:12
Ciemnoty z tych szkół zamykanych i Ci to na wójcine glosowali
Wiki miki
Wiki miki 14.01.2020, 22:18
Kazdy komentarz co jest w obronie zamykanych szkół i mowi trochę prawdy jest dla WAS nic nie wnoszący bo prwda w oczy kole. Pedagogow mamy z sercem co chca dzieci czegoś nauczyć. Dlaczego chciani nam zabrać dobrych nauczycieli do Kąkolewnicy aby obniżyć poziom nauki bo u nas pracują po to aby dzieci uczyc a nie prześledzić 45 min i z bani moze i maja 5 kierunków skończone ale to im daje lepsze doświadczenie a nie zaoczne studium 3 letnie i wielki pedagog sie znalazl weekendowy ci i podejscia do dzieci nie ma. I ten komentarz moze nic nie wniesue i jest bez ladu i skladu ale niech ktos spojrzy na wyniki egzaminów i zobaczy na którym miejscu jest Olszewnica moze to oczy komus otworzy
Wiki miki
Wiki miki 14.01.2020, 18:42
Licza gdzie szukac oszczędności bo trzeba w Kąkolewnicy drogi wyborcom poprawić. Naj lepiej koszyem dzieci one nie głosowały za wójciną wiec dobro ich sie nie liczy chca dzieci po kilku szkolach powysylac Brzozowica Polskowola Kąkolewnica a te szkoły gdzie wyniki egzaminów na jakimś poziomie w Powiecie zamknac ktos dobrze powiedział ciemnotą lepiej sie rządzi.
Roman
Roman 14.01.2020, 21:18
Ten komentarz ani ładu ani składu, jakby to pisał.................. Bardzo dobrze niech zamykają ile to można utrzymywać tyle etatów na taką ilość dzieci. A tak wybitni pedagodzy z tych szkół to nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy. Poczytajcie sobie ile szkół jest do zamknięcia w całej Polsce nie jesteśmy jednym odrębnym samorządem który to zrobi.
Zuza
Zuza 25.01.2020, 13:20
A w gminie po co tyle etatow? Jak oszczedzamy to wszyscy. Moze troche pensyjki im poobcinac i juz bedzie oszczednosc.
A w Polskowoli w szkole po co 3 kucharki? W Olszewnicy 1 kucharka daje rade.
Czemu szukamy oszczednisci tylko w Grabowcu I Olszewnicy? Moze nich cala gmina zacznie oszczedzac.
Myszka
Myszka 26.01.2020, 11:23
Pani inspektor niech zrezygnuje z wychowastwa w Polskowoli 300 zł co miesiąc będzie mniej na 2 etary pracuje moze na 1 jej starczy będzie oszczędność bedzie moze trochę kolezanek zwolni też sie zaoszczędzić da
Mamuśka
Mamuśka 14.01.2020, 18:33
Pani wójt czeka na to co powie Pani inspektor
ja
ja 14.01.2020, 18:02
nic pani wójcina nie wie takie ani me ani be ani kukuryku ha .siedzieć i próbować robić dobre wrażenie to za mało
Ktoś
Ktoś 12.01.2020, 08:53
Piątkowa awaria FB pokazała kto jest administratorem strony Orzeł Kąkolewnica. I szata opadła Panie. Z czasem ludziom przedstawi się dwulicowe działania.
https://www.google.com/url?sa=…
Orzeł Kąkolewnica
Orzeł Kąkolewnica 14.01.2020, 21:26
Super to dawaj......Ja w przeciwieństwie do Ciebie pokazuję wszystko co się dzieje w Naszej Gminie. A Ty.............., ciągniesz tylko do siebie. Jeszcze Ci mało po przegranej., żal.....ściska
Somsiad
Somsiad 16.01.2020, 20:05
"pokazuję wszystko co się dzieje w naszej gminie" dobry burak jest z tego orła a co takiego pokazuje?
.
. 15.01.2020, 04:14
Pokazujesz. Coś słabo ci to wychodzi. Pokaż tą drogę do Lipniak zarastająca drzewami nie wspomnę o nawierzchni. ......a tak bardzo się starał.
Orzeł Kąkolewnica
Orzeł Kąkolewnica 15.01.2020, 09:56
Nie wciagniesz mnie w te swoje brudne gierki. Ja nie szczuje na ludzi tak jak Ty to robisz. W naszej gminie jest wiele rzeczy i sparw które wymagają "reformy" i czy to jest ten wójt czy bedzie jakiś koleny wszystkiego odrazu nie zrobi. Jest takie przysłowie"nie odrazu Rzym zbudowano" Ale przynajmniej za tej władzy jest mnie jadu.....
.
. 15.01.2020, 19:35
Strasznie cię pochłonęła budowa .... Panie Orzeł. A czy pokazujesz wszystko mieszkańcom wszystko z życia gminy, wątpię. Masz w głębokiej d..... mieszkańców tak jak to mi powiedziałeś kiedyś podczas pewnej rozmowy po to tylko by zrealizować własne celę. Jak to powiadasz Sorry, but business is business.
Orzeł Kąkolewnica
Orzeł Kąkolewnica 16.01.2020, 08:42
Naprawdę masz z glową cos nie tak a twoja nienawiść do Pana Grzegorza przesłania Ci wszystko. Widzisz to co daleko a nie widzisz tego co wokół Ciebie.
Niezależny
Niezależny 16.01.2020, 13:32
Orzeł znowu piszę komentarze sam ze sobą, aby tylko odwróci uwagę od palącego problemu związanego z oświatą. Likwidacją szkół. Czyli z klasami po ok 30 uczniów w Brzozowicy Kąkolewnicy i Polskowoli. Co jest niemożliwością prawidłowego nauczania w takich klasach. Zwalnianiem niewygodnych nauczycieli którzy chcą dobra dla uczniów i potrafią nie tylko przyswoić wiedzę ale i nauczyć niezależnego myślenia. Widocznie profil Orzeł Kakolewnica został celowo stworzony aby sterować mieszkańcami naszej małej Ojczyzny.
Xxx
Xxx 18.01.2020, 16:05
Jakie to piękne 👍 i klamliwe w klasie może być max 25 dzieciaków. Jak zwolnią nauczyciela to ma te 5 fakultetów to wmig go zatrudnią toż wysmienity jest !!! I z zasady jak nauczyciel jest od wszystkiego toni od niczego !!! A ile są te wasze wyniki warte to zobaczcie po ocenach w szkołach średnich a nie testy na pamięć abcd 😊.

Pozostałe