Łosice: Mały Książę znów na deskach domu kultury

  • 11.01.2020, 19:00
  • Joanna Gąska
Łosice: Mały Książę znów na deskach domu kultury
Małego Księcia w wykonaniu dzieci i młodzieży z Łosickiego Studia Teatralnego będzie można zobaczyć już 12 stycznia, podczas miejscowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach programu Mazowieckiego Funduszu Teatralnego “Mój Teatr”, realizowanego przez Mazowiecki Fundusz Kultury.

Młodzi artyści najpierw przedpremierowo wystąpili w Mazowieckim Instytucie Kultury (MIK) w Warszawie, następnie zaprezentowali się na scenie Łosickiego Domu Kultury. Wszyscy, którzy nie mogli uczestniczyć w pokazie premierowym mają kolejną szansę zobaczyć adeptów aktorstwa, bowiem podczas finału WOŚP znów wystąpią na deskach ŁDK. Przypominamy, że przedstawienie zostało przygotowane w ramach programu Mazowieckiego Funduszu Teatralnego “Mój Teatr”, realizowanego przez Mazowiecki Fundusz Kultury.

Mazowiecki Fundusz Teatralny to regionalny, wieloletni program wspierający edukacyjno-artystyczne działania teatralne. Skierowany jest do przedstawicieli środowisk zainteresowanych edukacją kulturalną, a jego bezpośrednimi odbiorcami są instruktorzy teatralni oraz uczestnicy zajęć. – To wielka szansa nie tylko dla naszego domu kultury, ale przede wszystkim dla młodych adeptów teatralnych. W programie uczestniczy 19 instruktorów z całego Mazowsza. Z naszej instytucji do programu „Mój Teatr” zakwalifikował się Łukasz Wawryniuk. Poza zajęciami warsztatowymi dla instruktorów, każdej grupie został przydzielony opiekun artystyczny, który wspiera nas w pracy nad przygotowywanym spektaklem. MIK zapewnił także wsparcie finansowe – informuje Dorota Kozłowska, dyrektorka Łosickiego Domu Kultury. 

Głównym celem treningu jest stałe podnoszenie wiedzy pedagogiczno-teatralnej osób pracujących z grupami teatralnymi, skupiającymi uzdolnione dzieci i młodzież. - Pod fachowym okiem znakomitych wykładowców, specjalistów i artystów z wyjątkowym dorobkiem w swojej dziedzinie rozwijamy swoje umiejętności, odkrywamy nowe pomysły i omawiamy różne aspekty prowadzenia zajęć teatralnych z młodymi artystami. Warsztaty w tym roku mieliśmy m. in. z Anną Lobedan, Magdaleną Warzechą, Jerzym Łazewskim, Sławomirem Krawczyńskim czy Bartłomiejem Ostapczukiem – wylicza Łukasz Wawryniuk, kierownik Działu Kultury w ŁDK.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 stycznia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe