Gmina Terespol: Trwają poszukiwania radnego Tomasza Sylwesiuka

  • 13.01.2020, 16:14
  • (pc)
Gmina Terespol: Trwają poszukiwania radnego Tomasza Sylwesiuka Policja
Poniedziałek, 13 stycznia, to kolejny dzień poszukiwań Tomasza Sylwesiuka. W sobotę, 11 stycznia, jego auto znaleziono w rzece Krzna. W działania włączyła się już Specjalistyczna Grupa Ratownictwa wodno-nurkowego KWPSP w Lublinie wyposażona w sonar. Funkcjonariusze po raz kolejny sprawdzali koryto rzeki.

Przypomnijmy, że w minioną sobotę, 11 stycznia, dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony, że w miejscowości Starzynka w gminie Terespol samochód osobowy wpadł do rzeki. Wewnątrz pojazdu jednak nikogo nie było. Policjanci ustalili użytkownika auta. Okazał się nim 45-letni Tomasz Sylwesiuk, radny gminy Terespol.

 - Od soboty trwają intensywne poszukiwania mężczyzny. Każdego dnia w działania poza bialskimi policjantami i funkcjonariuszami terespolskiego komisariatu włączają się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz inne służby, tj. Funkcjonariusze Straży Pożarnej z JRG Małaszewicze, OSP Neple, OSP Krzyczew, a także funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Terespolu, pracownicy Nadleśnictwa w Małaszewiczach. W działania aktywnie włączyli się również mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz rodzina i znajomi zaginionego. Przeszukany został rozległy teren przyległy do miejsca zdarzenia, jak też okoliczne miejscowości - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Podczas poszukiwań każdego dnia wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt m.in. drony czy kamera termowizyjna.  

W dzisiejsze działania, 13 stycznia, włączyli się strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa wodno-nurkowego KWPSP w Lublinie. W jej skład wchodzą nurkowie wyposażeni w urządzenie typu sonar. Szczegółowo sprawdzane będzie koryto rzeki Krzna.

Poszukiwania na dzień 13 stycznia zostały zakończone. We wtorek, 14 stycznia, o godz. 9:00 zostaną wznowione.

Przypominamy, że zaginiony to Tomasz Sylwesiuk, ur. 05.08.1975 r., zam. Neple. Mężczyzna ostatni raz widziany był w dniu 10.01.2020 roku około godz. 14:20. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu tygodnika Słowo Podlasia, z 14 stycznia

(pc)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe