Gmina Piszczac: Pożar domu w Piszczacu

  • 14.01.2020, 11:01
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Piszczac: Pożar domu w Piszczacu
Prawdopodobnie niedopałek papierosa był przyczyną pożaru domu jednorodzinnego w Piszczacu. Jeden z mieszkańców był w budynku, kiedy żywioł zaatakował. Z poparzeniami ciała trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Pożar wybuchł we wtorek, 7 stycznia. – O godz. 17.40 przyjęliśmy zgłoszenie. Na miejscu okazało się, że pali się drewniany dom pokryty eternitem. Z okien wydobywał się ogień i intensywny dym – informuje rzecznik prasowy KM PSP w Białej Podlaskiej. – W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów. Straty oszacowano na 40 000 zł – dodaje. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ jeden z pokoi, a w sąsiednich pomieszczeniach nadpalone zostały ściany i sufity.

W domu mieszkało dwóch mężczyzn, w wieku 41 i 42 lat. Jeden z nich feralnego dnia przebywał poza domem, drugi miał mniej szczęścia. Akurat był w budynku. Przeżył, ale został poparzony. – Ranna osoba została natychmiast przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego do Białej Podlaskiej – zaznacza Byszuk i dodaje, że prawdopodobną przyczyną pożaru był niedopałek papierosa. – Mieszkaniec gminy, który został rozlegle poparzony do dziś przebywa na oddziale. Czekamy na informację, kiedy zostanie wypisany – mówi wójt gminy Kamil Kożuchowski. – Chcemy pomóc obu panom, zapewnić lokum. Jeden z nich zgłosił się do nas i po długiej rozmowie uświadomił sobie, że ma problem alkoholowy. Dlatego zdecydował się podjąć leczenie odwykowe. W związku z tym został przyjęty do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli. Mamy nadzieję, że drugiemu panu cierpiącemu na tę samą chorobę również uda się pomóc – zaznacza Kożuchowski.

Wójt czeka też na informację, czy dom, który został zaatakowany przez ogień, nadaje się do rozbiórki, czy do odbudowy. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe