Powiat parczewski: Parczewianie zagrali na rekord

  • 15.01.2020, 17:04
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Parczewianie zagrali na rekord
Zbiórka pieniędzy do puszek, licytacje oraz występy artystyczne. Tak było podczas parczewskiej odsłony 28. Finału WOŚP. Mieszkańcy udowodnili, że los chorych dzieci nie jest im obojętny. Otworzyli nie tylko serca, ale również portfele. Zebrano 52 tys. 691,74 zł, czyli o blisko 4 tys. zł więcej niż przed rokiem. Sporo dołożyła także Dębowa Kłoda, która w tym roku utworzyła własny sztab.

40 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek na ulicach Parczewa oraz kilku okolicznych miejscowości, m.in.: Tyśmienicy, Jabłoni, Milanowa i Sosnowicy. Rekordzistą okazali się 9-letni Ernest Dębowczyk ze swoją mamą. Do puszki zebrali ponad 5 tys. 220,72 zł.

O godzinie 14 w sali konferencyjnej urzędu miejskiego rozpoczęły się występy artystyczne przeplatane licytacją gadżetów. W tej części orkiestrowego grania uczestniczyły tłumy mieszkańców powiatu parczewskiego. Serki ze spółdzielni mleczarskiej Spomlek oraz produkty ze złota ufundowane przez miejscowe pracownie złotnicze rozeszły się jak świeże bułeczki. Sprzedano także wyroby ze szkła ufundowane przez miejscową hutę oraz wiele innych gadżetów: obrazy, zdjęcia, bony rabatowe. Przedmiotów do zlicytowania było tak dużo, że nie wszystkie udało się puścić pod młotek. Sporym zainteresowaniem cieszyło się badanie wzroku, z którego cały dochód przeznaczony był na rzecz WOŚP.

Ponadto na scenie wystąpiły grupy dziecięce i młodzieżowe z przedszkoli, szkół, a także zespoły wokalne, taneczne oraz instrumentalne z naszego powiatu i z Lubartowa. Były również pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Jasionce i Laskach.

Odrębny sztab, pierwszy raz w historii gminy Gminy Dębowa Kłoda powstał przy Gminnym Ośrodku Kultury. Podobnie jak w Parczewie była zbiórka pieniędzy do puszek oraz występy artystyczne przeplatane licytacją orkiestrowych gadżetów. Była foto budka, gra Fifa na konsoli i przejazdy starą ładą. Można było także posterować dronem. Widowisko uświetniły pokazy wykonaniu strażaków i policjantów.

Na scenie zaśpiewały solistki: Aleksandra Krośko, Marcelina Makówka i Monika Izdebska oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe ze szkół i przedszkoli, a także Echo Dębowej i Chmiel. Taniec nowoczesny zaprezentowała grupa działająca przy GOK. Zebrano w sumie 8 tys.759 zł.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe