Gmina Międzyrzec Podlaski: Kolędowanie starszych i młodszych

  • 17.01.2020, 22:56
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Kolędowanie starszych i młodszych
Pod hasłem „Hej kolęda, kolęda” odbył się w Tłuśćcu przegląd kolęd i pastorałek, w którym zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej i zespół „Sami swoi”. Była to wspaniała okazja do przedłużenia magicznego klimatu świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika. Na scenie w bożonarodzeniowym repertuarze zaprezentowali się uczniowie, którzy pięknie wykonali tradycyjne kolędy i pastorałki. Jako pierwsze wystąpiły Maja Makaruk i Łucja Bełczącka z utworem „Bosy pastuszek”. Jako druga zaprezentowała się Partycja Tarkowska z piosenką „Cicho, cicho pastuszkowie”. Następnie Antonina Nurzyńska zaśpiewała „A to komu aniołkowie”, tuż po niej „Kolędę Marii” przepięknie wykonała Ewelina Matejko.

Na scenie pojawili się również w duecie Lidia Tymoszuk oraz Jakub Lesiuk,  śpiewając „Skrzypi wóz”, a Kinga Gomółka wykonała piosenkę „Złota Jerozolima”. Na zakończenie wystąpił zespół „Sami swoi” w świątecznych repertuarze. – Dziękuję wszystkim za przybycie i uczestnictwo w przeglądzie. Cieszę się niezmiernie, że w tak małej szkolnej społeczności jest tak wiele utalentowanych młodych osób – mówiła dyrektor Elżbieta Demczuk.

Dyrektor złożyła też wszystkim noworoczne życzenia. Za organizację przeglądu odpowiedzialne były: Urszula Saczuk, Katarzyna Nurzyńska i Renata Tarkowska. Na uczestników czekał pyszny poczęstunek. Spotkanie było też okazją do podsumowania dotychczasowego udziału szkoły w programie Erasmus. Młodzież przedstawiła filmik, przedstawiający ich wyjazd do Turcji na początku grudnia. Po seansie cierpliwie uczniowie odpowiadali na pytania uczestników spotkania.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe