Łosice: Wyrzucanie śmieci do rowu się nie opłaca

  • 17.01.2020, 23:31
  • Joanna Gąska
Łosice: Wyrzucanie śmieci do rowu się nie opłaca
O tym, że nie opłaca się wywozić śmieci w miejsca do tego nieprzeznaczone przekonał się mieszkaniec miasta, który za zaśmiecanie drogi został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Takich przypadków jest niestety coraz więcej. 

Nieuczciwi mieszkańcy chcąc oszczędzić na rachunkach za wywóz śmieci wyrzucają je do przydrożnych rowów lub lasów. Zdaniem komendanta Straży Miejskiej, Tomasza Zienkiewicza, praktyki te jednak nie popłacają na dłuższą metę. – Bardzo często odpady wywożone są na niedziałające już od wielu lat wysypiska zarówno na tzw. Tatarską Górę, jak i do lasu w Lipinach, Dzięciołach, Biernatach czy Chotyczach. Dość często znajdujemy też worki z odpadami z gospodarstw domowych w koszach ustawionych przy ulicach w mieście a nawet przy placu zabaw, gdzie ujawniliśmy osobę, która wyrzucała właśnie w tym rejonie odpady roślinne i pozostałości po uprawianych na działce warzywach – relacjonuje komendant.

W identyfikowaniu sprawców pomaga też miejski monitoring. – W tym roku nałożyliśmy już pierwszy mandat w wysokości 500 zł na mieszkańca, który worki ze śmieciami wyrzucił w okolicach jednej z ulic. Szybko ustaliliśmy sprawcę bowiem wśród śmieci znalazły się opakowania po zamawianych w sklepie wysyłkowym towarach. Na pudełkach naklejone były nalepki adresowe z imieniem i nazwiskiem sprawcy wykroczenia. Za wyrzucone do przydrożnego rowu śmieci łosiczanin zapłaciłby 55 zł na legalnym wysypisku. Chciał oszczędzić, więc teraz zapłaci 500 zł – wyjaśnia Tomasz Zienkiewicz.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 14 stycznia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe