Powiat łosicki: Ponad 35 mln zł na remonty dróg

  • 17.01.2020, 23:34
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Ponad 35 mln zł na remonty dróg
O tym, że gruntowny remont i przebudowa drogi wojewódzkiej nr 698  i usytuowanego na niej mostu na rzece Toczna są potrzebne, nikogo przekonywać nie trzeba. Od wielu lat podnoszony jest bowiem problem zbyt małej przepustowości w tym rejonie, a także złego stanu drogi i mostu. W budżecie Mazowsza zapisano 29,5 mln zł na tę inwestycję. Kapitalny remont czeka też drogę w Chybowie, na którą przeznaczono blisko 6 mln zł. 

Na drogi wojewódzkie w subregionie siedleckim samorząd Mazowsza przeznaczy 85 mln zł. Wśród planowanych inwestycji znalazły się remont drogi nr 811 od skrzyżowania z drogą krajową nr 19 do Chybowa oraz przebudowa drogi w tej miejscowości. Na ten cel przeznaczono 5,9 mln. zł.

Dużą inwestycję samorząd Mazowsza planuje również w Łosicach, gdzie zamierza wykonać przebudowę drogi nr 698 wraz z remontem mostu na rzece Toczna w Łosicach. Na modernizację głównej arterii miasta przeznaczono 29,5 mln zł. Projekt obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej wraz z rozbudową skrzyżowań ulicy Piłsudskiego z ulicą 11 Listopada oraz ulicą Narutowicza, a także budowę świateł drogowych i kapitalny remont mostu na rzece Toczna w Łosicach.

Mieszkańcy od lat skarżą się na zbyt małą przepustowość głównej arterii miejskiej będącej jedyną drogą przez Łosice dla jadących z Siedlec w kierunku na Białystok, czy Lublin. Samochodów na przybywa, a szerokość ulic się nie zmienia. Korki, które dla łosiczan były obce jeszcze kilka lat temu, dziś są już codziennością.

Fatalnej sytuacji nie ułatwia brak obwodnicy i prowadzących przez miasto tras alternatywnych. - Wieść o planowanym remoncie mostu jest dobrą wiadomością. Ta inwestycja jest po prostu niezbędna – mówi Grzegorz Kondraciuk, mieszkaniec miasta.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mm
mm 18.01.2020, 16:46
W jaki sposób remont drogi poprawi przepustowość? Przez centrum miasta dwóch pasów chyba nie uda się przeprowadzic...

Pozostałe