Gmina Kąkolewnica: Nic radnemu do nie swojej wsi

  • 18.01.2020, 23:45
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Nic radnemu do nie swojej wsi
Temat inwestycji w poszczególnych sołectwach rozgrzewa radnych. Ostatnio dyskusja zahaczyła kwestii kompetencji poszczególnych radnych. Części nie podoba się to, że o inwestycje w danej wsi dopytuje radny z innego okręgu.

Piotr Jezierski podczas dyskusji nad budżetem gminy na ten rok zapytał o inwestycję na drogach w Mościskach i Brzozowicy Dużej. Tym zainteresowaniem zirytował kolegę z rady Wiesława Czecha. - Jest dwóch radnych z Brzozowicy Dużej i ty się Brzozowicą nie interesuj. Byłeś już wcześniej radnym i przewodniczącym komisji i co w tym czasie zrobiłeś? - dociekał radny Czech.

Emocje starał się studzić przewodniczący rady Mariusz Majczyna. - Najlepiej, żeby każdy trzymał się własnego podwórka – apelował. Jednak radny Jezierski stwierdził, że jego pytania wynikają z zapytań mieszkańców konkretnych wsi. - Pytają mnie jako radnego, więc przekazuję te pytania – mówi radny .

- To umówmy się, że od teraz pan będzie odsyłał takich mieszkańców do ich radnych – zaproponował przewodniczący rady. Radny zapytał więc o chodnik w Brzozowicy Małej, wsi, ze swojego okręgu wyborczego. - W ubiegłym roku gmina zaciągnęła kredyt, by za 1,8 mln zł zrobić 410 metrów drogi. Więc teraz wypadałoby może jednak poczekać i dać szansę innym sołectwom – stwierdził wójt Anna Mróz.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 14 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawiedziony wyborca
Zawiedziony wyborca 19.01.2020, 04:40
Ja nie mogę czy ta nasza wojt to naprawdę to już nic nie wie? Jakie 1.8 na drogę poszło do Brzozowicy . sama wzięła kredyt i nie gmina tylko wojtt i to na drogę do ul. Wschodniej. I nie 410 tylko 2 km sprawdziłalem na bip. Szansa był fundusz solecki a teraz nie ma nic. Nie ważne a teraz na Południowa to kredytu nie będzie zreszto poco robić dobra drogę to lepiej było do powiatu dołożyć i zrobić do polskowoli nie? A tak u nas w aPolskowoli to nic nie będzie już a stadion ma być to sobie pijezdzimy po nim potrzebny komu jak szelki do majtek na tych co tamten wójt zrobił nie ma komu grać panie Jezierski o naszą wieś zapytaj bo nasz radny też nic nie potrzebuje chodnik miał być???!!! A tak nam obiecywałi wszyscy!!!?

Pozostałe