Biała Podlaska: Dziadek molestował wnuczkę

  • 21.01.2020, 11:24
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Dziadek molestował wnuczkę
Na karę 2 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej 73-letniego Waldemara M. Mężczyźnie nie wolno też przez 5 lat zbliżać się do nastolatki na odległość mniejszą niż 20 metrów. Według prokuratury mężczyzna miesiącami ją krzywdził. Jego adwokat twierdzi, że to pomówienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że przypadek zgłosił szpital, gdzie 13-letnią dziewczynkę hospitalizowano z powodu samookaleczeń. Proces ruszył w ubiegłym roku. Mężczyzna zasiadł tam na ławie oskarżonych pod zarzutami z artykułu 200 paragrafu 1 w związku z art. 12 par. 1 kodeksu karnego, czyli seksualnego wykorzystywania małoletniego poniżej lat 15. W toku postępowania wywołano opinię psychologiczną pokrzywdzonej oraz psychiatryczną oskarżonego. Śledczy nie ujawniali, w jaki sposób oraz w jakich okolicznościach dziadek miał krzywdzić wnuczkę.

Niedawno wyrok w tej bulwersującej sprawie wydał sąd, który uznał, że Waldemar M. jest winny zachowań o charakterze pedofilskim. Mężczyźnie wymierzono karę 2 lat pozbawienia wolności. - Orzeczono też wobec niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 20 metrów przez okres 5 lat - informuje Magdalena Dobosz z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie. Na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności zaliczono oskarżonemu okres zatrzymania i tymczasowego aresztowania od 28 września 2018 roku do 29 października 2018 roku. Zasądzono również od niego kwotę 300 zł opłaty oraz 1983,89 zł tytułem zwrotu poniesionych wydatków. 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 21 stycznia

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe