Biała Podlaska: Zmiana na stanowisku szefa policji

  • 21.01.2020, 11:41
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Zmiana na stanowisku szefa policji
W piątek 17 stycznia młodszy inspektor Grzegorz Pietrusik pożegnał się ze sztandarem i bialską jednostką. Obowiązki komendanta miejskiego policji powierzono insp. Wojciechowi Czapli, pełniącego uprzednio funkcję naczelnika wydziału prewencji w lubelskiej komendzie wojewódzkiej. 

Nowego szefa KMP w samo południe wprowadził do komendy zastępca komendanta wojewódzkiego, insp. Radek Bąchór, który jednocześnie podziękował ustępującemu komendantowi za lata efektywnego kierowania bialską komendą, podkreślając przede wszystkim wysoki poziom jednostki. Nowemu komendantowi życzył powodzenia i samych sukcesów na obejmowanym stanowisku. Wspomniał też o czekających go wyzwaniach. Ten z kolei zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby sprostać stojącym przed nim zadaniom. Podkreślił również, że liczy na bardzo dobrą współpracę z lokalnymi samorządami oraz instytucjami. 

Wojciech Czapla służbę rozpoczął 16 sierpnia 1991 roku. Od 1997 roku piastował stanowiska kierownicze. W minionych latach był komendantem powiatowym w Kraśniku oraz Puławach. Bezpośrednio przed powołaniem na stanowisko komendanta w Białej Podlaskiej pełnił punkcję naczelnika wydziału prewencji w lubelskiej KWP. 

Żegnający się z mundurem po ponad 25-latach Grzegorz Pietrusik podziękował za współpracę zaproszonym gościom a także wszystkim podległym policjantom i pracownikom cywilnym. Wyrazy wdzięczności i życzenia złożyli mu też samorządowcy, przedstawiciele bialskiej prokuratury okręgowej i rejonowej oraz inni zaproszeni goście. Przypomnijmy, że b. bialski komendant urodził się 14 września 1973 roku w Kodniu i jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W resorcie od lipca 1994 roku, początkowo służył w VII Komendzie Rejonowej Policji Warszawa-Praga Południe, gdzie piastował stanowiska wykonawcze.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 21 stycznia

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe