Łosice: Zażywali kąpieli w lodowatej wodzie

  • 26.01.2020, 10:03
  • Joanna Gąska
Łosice: Zażywali kąpieli w lodowatej wodzie
Coniedzielne spotkania sympatyków kąpieli w lodowatej wodzie, na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń miejskich. Na zaproszenie łosickich morsów do pokaźnej już grupki śmiałków dołączyły morsy z Węgrowa i Siemiatycz by wspólnie odbyć karnawałową kąpiel.

Tradycyjnie w niedzielne popołudnia łosickie morsy rezerwują plażę i zalew miejski by zażywać kąpieli w lodowatej wodzie. W tę niedzielę na plaży było o wiele gwarniej, tłoczniej i radośniej - a wszystko za sprawą wydarzenia na które zaproszenia dostali wszyscy sympatycy zimnych kąpieli z terenu Łosic, Węgrowa i Siemiatycz. 

Morsowanie w zalewie łosickim zapoczątkowała cztery lata temu rodzina Tomasza Hryciuka, który po raz pierwszy swoich sił spróbował z Kołobrzeskim Klubem Morsa, podczas imprezy z Radiem Zet. Jak spróbował to "popłynął", a razem z nim żona i dzieci. Teraz rodzinę można spotkać w każdą niedzielę na łosickim zalewie, wraz z pokaźną grupką sympatyków zimowych kąpieli. Coniedzielne wyczyny śmiałków z chęcią obserwują spacerowicze, których przyciąga muzyka i wszechobecny błękit, będący kolorem morsujących łosiczan.

W ostatnią niedzielę, do stale rosnącej w siłę grupy, dołączyły morsy z Wegrowa i Siemiatycz, którzy na zaproszenie gospodarzy wspólnie świętowali karnawał. - Naszego dzisiejszego spotkania nie można nazwać zlotem, nie mogliśmy zrobić tego na taką skalę jak byśmy chcieli, ale śmiało go można nazwać kąpielą karnawałową - cieszy się Tomasz Hryciuk. - Dziękujemy Morsom z Węgrowa i Siemiatycz za obecność, cieszymy się, że w końcu udało nam się gościć ich u siebie i odwdzięczyć za otrzymaną gościnność i wsparcie, gdy zaczynaliśmy swoją przygodę z morsowaniem. Trzeba przypomnieć, że wielu z nas zaczynało swoje morsowanie właśnie w Siemiatyczach. 

Amatorzy zimowych kąpieli po wspólnym morsowaniu spotkali się jeszcze na plenerowej imprezie integracyjnej. Nad bezpieczeństwem śmiałków czuwali druhowie z OSP Niemojki.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe