Powiat łosicki: Robią wszystko, by sprawniej nas ratować

  • 26.01.2020, 10:07
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Robią wszystko, by sprawniej nas ratować
Strażacy OSP dbają o ciągłe doposażanie swoich jednostek w niezbędny sprzęt oraz wymianę zużytych urządzeń. W Łosicach właśnie zamontowano Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 oraz terminal DTG-53. Z kolei druhowie z Platerowa na akcje wyruszą w nowych ubraniach specjalnych, które podniosą zarówno komfort i jakość pracy strażaków, a także zwiększą ich bezpieczeństwo.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łosicach kończy właśnie instalację Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50, który pozwoli Stanowisku Kierowania Komend Państwowej Straży Pożarnej na zdalne, radiowe alarmowanie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz alarmowanie i powiadamianie osób wyposażonych w telefony komórkowe.

Służyć do tego będzie terminal DTG-53. Dzięki niemu osoba przebywająca w dowolnym miejscu otrzymuje informacje o alarmach z danej jednostki. System zdecydowanie przyśpieszy proces informowania strażaków ratowników o konieczności niesienia pomocy. Fundusze na tę inwestycję pochodzą w całości z dotacji zewnętrznej.

Wraz z początkiem roku również w Ochotniczej Straży Pożarnej w Platerowie strażacy wzbogacili się o nowe wyposażenie. Do strażaków trafiło 9 kompletów ubrań specjalnych. Inwestycja była możliwa dzięki dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ubrania składają się z 3 elementów: kurtki, spodni oraz kurtki lekkiej. Dzięki nowym ubraniom zwiększy się zarówno komfort i jakość pracy strażaków jak również ich bezpieczeństwo podczas akcji.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe