Międzyrzec Podlaski: Najzimniejsza impreza tego sezonu!

  • 27.01.2020, 10:07
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Najzimniejsza impreza tego sezonu!
Już niebawem na miejscowych jeziorkach zostanie zorganizowana nietypowa impreza. 150 pływaków z całej Polski i świata wskoczy do zimnej wody, by rywalizować na kilku dystansach. W międzyczasie odbywać się będzie też tradycyjne morsowanie. 

ARUA CUP Międzynarodowe Zawody w Sportowym Zimowym Pływaniu i Hartowaniu Organizmu - pod taką nazwą Lodołamacze Biała Podlaska organizują pierwszą taką imprezę nie tylko w naszym regionie, a i w całej Polsce. "Najzimniejsza międzynarodowa impreza wschodniej Polski!" oraz "Mróz i lód nam nie straszny!" to hasła promujące to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

150 pływaków będzie rywalizowało na dystansach od 25m do 400m w różnych stylach. Dla początkujących przewidziany jest dystans 25m bez pomiaru czasu oraz hartowanie organizmu w formie morsowania. - To pierwsza taka impreza w naszym regionie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że na trzy tygodnie przed imprezą lista startowa była już zamknięta. Wystartują zawodnicy nie tylko z Polski, ale także z Białorusi czy Rosji - mówi Rafał Miszkiniuk z klubu Lodołamacze Biała Podlaska.

Lodołamacze z Białej Podlaskiej zapraszają także wszystkich chętnych do kibicowania pływakom. Będzie gorący poczęstunek i napoje. Impreza odbędzie się 1 lutego, na międzyrzeckich jeziorkach przy ul. Zahajkowskiej w godz. 8:00-16:00. Tego nie możecie przegapić! Po zawodach zaplanowano imprezę integracyjną. - Gwarantujemy wyśmienitą zabawę, gorącą atmosferę stworzoną przez lodołamaczy, posiłki w formie bufetu oraz profesjonalnego DJ'a - dodają organizatorzy, Rafał Miszkiniuk i Konrad Gąsiorowski. 

Szczegółowy harmonogram zawodów: 08:00-09:30 otwarcie biura zawodów i rejestracja zawodników, 09:30-10:00 oficjalne otwarcie imprezy, 10:00-15:00 starty zawodników na dystansach 25m, 50m, 100m, 200m i 400m, 12:00-13:00 hartowanie organizmu (morsowanie) - starty na 25m bez pomiaru czasu, 15:30-16:00 dekoracja zwycięzców.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe