Biała Podlaska: Polityczny spór o modernizację TOP54

  • 28.01.2020, 09:27
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Polityczny spór o modernizację TOP54
Radni Zjednoczonej Prawicy chcą, by miasto rozważyło możliwość ubiegania się o dotację rządową w ramach pilotażowego programu „Budowy zadaszeń boisk piłkarskich” ministerstwa sportu. Twierdzą, że propozycja rządu wpisuje się w przedsięwzięcie, do jakiego szykuje się miasto w ramach modernizacji przestrzeni przy boiskach TOP 54. Tyle, że ratusz pierwotnie miał opracować koncepcję na budowę tam parkingu a radni opozycji proponują modernizację całego kompleksu. Przewodniczący stowarzyszenia Biała Samorządowa i przewodniczący rady miasta, Bogusław Broniewicz uważa, że to zagrywka polityczna.

Temat inwestycji związanych z kompleksem TOP 54 w dyskusjach radnych przewija się od 2019 roku. Do tej pory radni rozważali możliwości stworzenia przy boiskach parkingu, który odpowie na potrzeby Akademii Piłkarskiej i mieszkańców okolicznych bloków. Obecnie problem polega głównie na tym, że gdy na boiskach rozgrywane są mecze, lub treningi młodych piłkarzy, parkingi osiedlowe zajmowane są przez auta fanów piłki nożnej i rodzin młodych piłkarzy.

W ubiegłym roku radny ZP, Henryk Grodecki zawnioskował więc do rady o zabezpieczenie w budżecie 200 tys. zł na budowę tam dodatkowego parkingu. Tak się stało, ale już kilka miesięcy później z tej kwoty zdjęto 150 tys. zł., pozostałą część pozostawiając na projekt. Gdy radni dyskutowali na temat tegorocznego budżetu, radny Grodecki wniósł pod obrady poprawkę, by w budżecie na 2020 rok zaplanować kwotę 230 tys. zł na inwestycję związaną z parkingiem przy TOP 54. Usłyszał, że należy poczekać co najmniej do maja tego roku, by dać czas miastu na dokumentację związaną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i koncepcją architektoniczną.

Teraz Henryk Grodecki wraz z klubowym kolegą w radzie miasta, Markiem Dzyrem skierowali pismo do prezydenta miasta z nową propozycją dotyczącą kompleksu AP TOP 54. Dają pod rozwagę możliwość przystąpienia do programu pilotażowego, jaki ogłosiło ministerstwo sportu. Jak piszą - daje on możliwość pozyskania 50-procentowego dofinansowania inwestycji związanej z boiskami sportowymi i „szanse na dalszy dynamiczny rozwój sportowy dzieci i młodzieży w Białej Podlaskiej”. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 28 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibic
kibic 28.01.2020, 20:15
Prawica chce modernizacji, a lewica... pardon K.O. nie ? Dobrze to zrozumiałem ? Ci dwaj na zdjęciu to kto, bo panią znam ?

Pozostałe