Biała Podlaska: Jest pełnomocnik niepełnosprawnych

  • 30.01.2020, 09:21
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Jest pełnomocnik niepełnosprawnych
Pierwszy raz w historii miasta wybrano pełnomocnika prezydenta ds. osób niepełnosprawnych. Tę funkcję będzie pełnił Paweł Iwaniuk, bardzo aktywny społecznik, z wykształcenia pedagog, na co dzień zmagający się z niepełnosprawnością młody człowiek, który mimo trudności świetnie radzi sobie w życiu.

- Potrzeby osób z niepełnosprawnościami to jeden z bardzo istotnych tematów, którym jako społeczność miejska powinniśmy się zająć – mówi prezydent Michał Litwiniuk. - Powołałem na stanowisko Pawła Iwaniuka, który jest bardzo aktywnym społecznikiem. Mimo, iż sam zmaga się z niepełnosprawnością, radzi sobie życiowo i wspiera innych. Bardzo się cieszę, że zechciał przyjąć moją propozycję – podkreśla. Decyzję taką podjęto w związku z licznymi prośbami aby w ratuszu był przedstawiciel, któremu można by było zgłaszać problemy związane z niepełnosprawnością i który znajdowałby sposoby ich rozwiązywania.

Paweł Iwaniuk już zaczął pełnić swoje obowiązki. - Jestem z wykształcenia pedagogiem. Część osób zna mnie z minionych lat, jako kolegę z pracy, gdyż byłem związany z różnymi redakcjami. Byłem też zaangażowany na rzecz bialskiej kultury, a także osób z niepełnosprawnością, do których należę. Dziś występuję w nowej roli, jako pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych. Mam poczucie, że miasto ma możliwość zrobienia wielu rzeczy dla niepełnosprawnych. Sądzę też, że sama społeczność osób niepełnosprawnych może być również bardzo aktywna, w działaniach na rzecz jej członków. Poprzez wzajemną współpracę czy wzajemną wymianę doświadczeń – zaznaczył Paweł Iwaniuk.

Czym się będzie zajmował? - Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów i szukania środków, na sfinansowanie transportu osób niepełnosprawnych w mieście. Staramy się też o to, by mogli oni skorzystać z pomocy asystenta za pośrednictwem MOPS-u. O kolejnych działaniach będę informował na bieżąco – stwierdza. Iwaniuk zapowiada też, że w ramach programu miejskiego będzie też organizować grupy wsparcia, do których będą mogli należeć nie tylko niepełnosprawni, ale też członkowie ich rodzin. - Uważam, że to może poprawić jakość życia tych familii – dodaje. Paweł Iwaniuk zaprasza też osoby niepełnosprawne i ich bliskich do wizyt w urzędzie miasta, na dyżury, które będą się odbywały w czwartki i piątki, w godz. od 12- 17, w pokoju nr 22, na parterze.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe