Gmina Biała Podlaska: Chciał popełnić samobójstwo, wysadzając budynek

  • 29.01.2020, 12:38
  • (pc)
Gmina Biała Podlaska: Chciał popełnić samobójstwo, wysadzając budynek
Wczoraj, 28 stycznia, przed godz. 17:00 bialska komenda otrzymała zgłoszenie o interwencji domowej na terenie gminy Biała Podlaska. Na miejscu okazało się, że 33-latek zamknął się w domu i groził, że popełni samobójstwo, wysadzając budynek. W akcję zaangazowany był policyjny negocjator i Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie. Jak się okazało, desperat był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

We wtorek, 28 stycznia, przed godziną 17:00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące interwencji domowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, iż znajdujący się pod wpływem alkoholu mąż, grozi popełnieniem samobójstwa przez wysadzenie domu przy użyciu butli gazowych. 

- Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. 33-latek zamknął się w domu jednorodzinnym grożąc, że popełni samobójstwo wysadzając budynek. W pokoju, w którym przebywał miał dwie butle gazowe, które w trakcie całego zdarzenia odkręcał.  By utrudnić mundurowym przeprowadzenie interwencji na teren posesji wypuszczone zostały należące do mężczyzny psy - relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. 

W działania na miejscu zdarzenia włączyli się również negocjatorzy policyjni, którzy prowadzili rozmowy z zamkniętym w domu 33-latkiem. - Funkcjonariusze słyszeli syk odkręcanej butli oraz czuli zapach gazu. Dodatkowo mężczyzna wystawił butlę na parapet okna, by pokazać realizację swoich planów.  Krzyczał również, że wysadzi cały dom w powietrze - dodaje rzeczniczka.  

Policjanci, gdy tylko wyczuli ulatniającą się woń gazu, podjęli natychmiastową decyzję o siłowym wyważeniu drzwi wejściowych. Na miejsce zostały wezwany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

W działaniach uczestniczyły  też służby ratunkowe - straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne.

(pc)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe