Gmina Piszczac: Pokazują, że współpraca buduje

  • 06.02.2020, 09:35
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Piszczac: Pokazują, że współpraca buduje
Karol Łukaszuk to sołtys na medal. Dzięki jego zaangażowaniu i dobrej współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Jarzębina i samorządem w sołectwie wiele się dzieje. Dzieci biorą udział w warsztatach, dorośli wyjeżdżają na ciekawe wycieczki. Okolica pięknieje, a lokalne społeczeństwo się integruje. 

– Od kiedy zostałem sołtysem, postanowiłem zaktywizować naszą społeczność. Chciałbym, aby sołectwo rozwijało się i pozostawiło coś następnemu pokoleniu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za teren, na którym żyjemy – mówi nam sołtys.

Jak dotąd, wspólnie z KGW Jarzębina i rodzicami sołtysowi udało się przygotować w 2019 r. Dzień Dziecka w Grill Parku Jarzębina. Przez dwie godziny dzieci bawiły się z animatorem zabaw. Miały też zapewniony poczęstunek w postaci waty cukrowej, popcornu oraz pieczonych kiełbasek. – Zorganizowaliśmy też Magiczne Pożegnanie Wakacji dla dzieci na Farmie Iluzji. Wszystko dzięki sekretarzowi Adamowi Bieleckiemu, który udostępnił nam gminny transport. Wraz z zaangażowanymi mieszkańcami zorganizowaliśmy też jedyne w swoim rodzaju stoisko jarzębinowe na dożynkach w Piszczacu, oprócz wieńca dożynkowego na stolnicy na ciukach słomianych znajdowały się swojskie specjały naszych gospodyń. Zajęliśmy wtedy 3. miejsce w turnieju sołectw, a Mirosław Kondraciuk wygrał konkurs KRUS. Popularny jest też mem, w którym premier Sasin zachwala sery z Koziej Zagrody naszego producenta rolniczego Tomasza Żurka – mówi Karol Łukaszuk. (...)

– W październiku 2019 r. dzięki Pawłowi Stefaniukowi założyliśmy Koło Gospodyń Wiejskich Jarzębina. Jego przewodniczącą została Monika Milanowicz, doskonała gospodyni, która piecze smaczne ciasta i robi  orzeszki. Dzięki dotacjom ARiMR zakupiliśmy sprzęt AGD i stroje dla członków KGW. Od nowego roku rozpoczęliśmy wytężoną pracę. Już pod koniec stycznia przygotowaliśmy maluchom "ferie na kolonii". Dzieci wzięły udział w warsztatach serowarskich w Koziej Zagrodzie Tomasza Żurka, członka KGW. Zobaczyły, jak robi się ser i piecze bułeczki – zaznacza Łukaszuk. Na warsztatach plastycznych z sołtysem i rodzicami, dzieci wykonywały zaproszenia i prezenty dla dziadków w formie ramek na zdjęcia. Tworzyły też figurki z modeliny, które po wypieczeniu stawały się magnesami na lodówkę. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 lutego

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe