Powiat bialski: Nasze gminy w czołówce

  • 08.02.2020, 10:36
  • (jlk)
Powiat bialski: Nasze gminy w czołówce
Gminy Konstantynów i Rossosz znalazły się na drugim i trzecim miejscu w kraju pod względem skuteczności w selektywnej zbiórce odpadów komunalnych. Uzyskały wyniki na poziomie 93,8 procenta oraz 91,1 procenta. Jednocześnie z zaledwie trzech gmin w Polsce na koniec 2018 r. uzyskały ponad 90 procentowy poziom segregacji odpadów.

Ranking (o czym informuje Serwis Samorządowy SAP) został sporządzony na podstawie danych GUS, a dokładniej wskaźnika procentowego udziału odpadów komunalnych zebranych czy też odebranych w sposób selektywny z gospodarstw domowych oraz innych źródeł w całym strumieniu odebranych/zebranych odpadów komunalnych łącznie z odpadami zmieszanymi.

W analizowanym okresie na terenie gminy Konstantynów na sumaryczną ilość zebranych wszystkich odpadów aż 93,8 procenta zostało zebrane i odebrane jako odpady posegregowane. Nieco niższy wskaźnik ma gmina Rossosz, która uplasowała się na trzecim miejscu na krajowej liście z wynikiem 91,1 procenta. Gminy przegrały jedynie z miastem Sosnowiec, które wygrało wynikiem 94,3 procenta. Średnia wartość uzyskania odpadów posegregowanych w skali kraju to 29 procent, a najniższy wynik - mniej niż 1 procent.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe