Biała Podlaska: Kto sieje zamęt w sprawie rozstania Riada Haidara ze szpitalem?

  • 11.02.2020, 08:13
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kto sieje zamęt w sprawie rozstania Riada Haidara ze szpitalem?
Co wspólnego ma zakup przez szpital skody superb ze sprawą dr. Riada Haidara? Logicznie rzecz biorąc niewiele, bo połączenie tych dwóch faktów wymaga karkołomnej operacji umysłowej. Jednemu z bialskich portali internetowych to się jednak udało i obwieścił - „W szpitalu zmiany. Limuzyna zamiast Haidara”.

Generalnie przekaz miał być taki, że szpital woli wydać 157 tys. zł na samochód służbowy dla personelu, niż utrzymać ordynatora neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. To proste rozumowanie dotarło do wielu użytkowników portalu i w Internecie rozpętała się burza. Zestawienie zakupu drogiego auta z rozstaniem z uznanym w kraju neonatologiem, może budzić sprzeciw społeczny. Problem w tym, że zakup auta był planowany w 2018 roku, a dr Riad Haidar, gdy kończyła mu się umowa z końcem 2019 roku, otrzymał propozycję współpracy od 1 stycznia 2020 roku, z sowitym wynagrodzeniem, czemu sam nie zaprzeczał, przyznając, że szpital nie zamierzał na nim oszczędzać i nie o pieniądze w kwestii jego rezygnacji z zatrudnienia chodzi.

Trudno się więc dziwić, że zestawienie kupna samochodu z nieprzedłużeniem umowy dr. Haidarowi postanowił skomentować podczas ostatniej sesji rady miasta Adam Chodziński, dyrektor szpitala i radny miejski. - Decyzję o zakupie samochodu dobrze w pamięci powinien mieć obecny naczelnik wydziału oświaty, Stanisław Romanowski, który był członkiem rady społecznej szpitala, gdy decyzję o zabezpieczeniu pieniędzy na zakup samochodu opiniowała. Był jednym z tych, którzy pod koniec 2018 roku wydatki inwestycyjne na rok 2019 zatwierdzali – mówił Adam Chodziński. - Ja wówczas nie pracowałem nawet w szpitalu. Nie ja tworzyłem więc ten budżet i nie ja byłem pomysłodawcą zakupu tego samochodu. Nie życzę sobie okłamywania opinii publicznej w tym temacie - grzmiał radny.

Dodał, że to właśnie jest przykład manipulacji informacjami w przestrzeni publicznej. Przetarg na zakup samochodu osobowego dla szpitala pojawił się w październiku ubiegłego roku. WSzS przeznaczył na zakup 150 tys. zł. Ostatecznie wybrał jedyną ofertę, jaka na ogłoszenie przetargowe wpłynęła z firmy Carsed z Siedlec. Koszt auta określono na 157 tys. zł. Wyboru oferty dokonano 29 października ubiegłego roku. Wówczas Adam Chodziński był pełniącym obowiązki dyrektora WSzS i szykował się do postępowania konkursowego na stanowisko szefa placówki.

Zakupy związane z samochodami dla szpitala poczynione zostały zresztą na szerszą skalę. - W 2018 roku w planie inwestycyjnym na rok 2019 przewidziano wymianę floty samochodowej, czyli zakup nowych samochodów. W planach uwzględniono zakup samochodu do transportu krwi, ambulansu i samochodu osobowego – wylicza Magdalena Us, rzecznik WSzS. - Wymiana floty podyktowana jest wyeksploatowaniem pojazdów, z których dotychczas korzystali pracownicy i dyrekcja szpitala. Samochód osobowy, który został wyłoniony w drodze przetargu zastąpi dotychczasowy samochód osobowy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe