Piszczac: Nowy wóz strażaków-ochotników

  • 11.02.2020, 08:19
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Piszczac: Nowy wóz strażaków-ochotników
Strażacy z OSP Piszczac mają powód do zadowolenia. Na wyposażeniu jednostki znalazł się nowy średni wóz bojowy marki MAN. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby na naszym placu stał dziś ten piękny pojazd – mówił na uroczystym przekazaniu pojazdu wójt gminy Kamil Kożuchowski.

Oficjalne przekazanie kluczyków i poświęcenie nowego nabytku odbyło się w minioną sobotę, 9 lutego. Wóz został w 100 procentach sfinansowany ze środków budżetu państwa. Kosztował 880 000 zł, z czego 440 000 zł pochodzi ze środków wojewody lubelskiego, a pozostała kwota ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – Jest to pierwszy w historii gminy nowy średni wóz bojowy. Cieszymy się. Tym bardziej, że nasza jednostka ma dużo wyjazdów. 1/4 z nich są to wyjazdy poza teren gminy, ponieważ jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. A więc jest dysponowana przez Państwową Straż Pożarną do różnych zadań drogowych, pożarów i innych akcji ratowniczo-gaśnczych – mówi wójt Kamil Kożuchowski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe