Powiat parczewski: Dziesięciu zawalczy o laur przedsiębiorczości

  • 12.02.2020, 10:24
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Powiat parczewski: Dziesięciu zawalczy o laur przedsiębiorczości
Dziesięciu kandydatów powalczy o zaszczytny tytuł Lidera Przedsiębiorczości w Powiecie Parczewskim. Z końcem stycznia zakończyło się składanie wniosków do konkursu „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego roku 2019”. Statuetki i dyplomy wręczone zostaną podczas gali finałowej, która odbędzie się 19 marca w Parczewie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Słowo Podlasia.

Statuetki rozdane zostaną po raz piąty. – Celem konkursu jest nagrodzenie różnych form działalności gospodarczej za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji powiatu – informuje Anna Ignatowicz z wydziału spraw społecznych parczewskiego starostwa. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, natomiast nagrodą dla tych najlepszych jest statuetka oraz dyplom potwierdzający jego przyznanie. Wyróżnienie ma charakter honorowy i nie jest związane z gratyfikacją finansową lub rzeczową. Tytuł przyznawany jest w trzech umownych branżach: usługi i handel, produkcja i gospodarstwo rolne.

Kapituła konkursowa powołana przez starostę Jerzego Maślucha dokona teraz weryfikacji wszystkich zgłoszeń oraz oceni działalność kandydatów. – W tym roku wpłynęło do nas 10 wniosków. We wtorek 4 lutego zarządzeniem starosty powołana została też kapituła konkursowa, która wkrótce rozpocznie ich weryfikację – informuje wicestarosta powiatu parczewskiego Artur Jaszczuk. Wnioski oceniać będą: przewodniczący kapituły – dr. inż. Tomasz Grudniewski z Państwowej Szkoły Zawodowej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, przedstawiciele zarządu powiatu – Sławomir Czech i Piotr Denejko, przedstawiciele starostwa powiatowego – Elżbieta Zdolska, Grzegorz Tyborowski oraz Władysław Rosłoń, Mirosław Kowalski. Kapituła w ocenie kandydatów weźmie pod uwagę m.in.: rozwój przedsiębiorstw, zrealizowane inwestycje, tworzenie miejsc pracy, czy korzystanie ze środków zewnętrznych. Znaczenie będą miały również działania innowacyjne, promocyjne na rzecz powiatu, oddziaływanie na otoczenie oraz uzyskane dotychczas nagrody i wyróżnienia przez przedsiębiorcę.

Gala finałowa odbędzie się 19 marca o godz. 17 w restauracji Alma w Parczewie.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe