Radzyń Podlaski: Tu dzieci czują się jak w domu

  • 12.02.2020, 11:15
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Radzyń Podlaski: Tu dzieci czują się jak w domu
Przedszkole Kacperek spośród innych w mieście, wyróżnia sposób pracy i podejście do dzieci. Kadrę pedagogiczną tworzą ludzie z pasją, kochający swoją pracę. Najważniejsza jest domowa atmosfera i uśmiech naszych podopiecznych, który jest najwspanialszą nagrodą dla wszystkich , którzy dobro dziecka postrzegają jako najwyższe szczęście.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dbałość o wszechstronny rozwój dziecka i podążanie za potrzebami maluchów, również tych niepełnosprawnych, to cechy, które wyróżniają Niepubliczne Przedszkole „Kacperek” w Radzyniu Podlaskim. Warto powierzyć szkraba w dobre ręce i zapewnić mu dobry start. W przedszkolu „Kacperek” każde dziecko poczuje się dobrze i przy pomocy życzliwych nauczycieli będzie odkrywać świat. Placówka otarta jest również na dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności. Każdemu malcowi zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie i rozwój dostosowany do jego możliwości.

Co jeszcze nas wyróżnia?
W „Kacperku” pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, licząca łącznie pond 30 pracowników, zatrudniona głównie na umowę o pracę. W bieżącym roku szkolnym część nauczycieli odbywa staż na wyższy stopień awansu zawodowego, inni podnoszą swoje kwalifikacje na kursach kwalifikacyjnych, studiach podyplomowych lub kursach doskonalących czy szkoleniach. – Jesteśmy też otwarci na potrzeby maluchów niepełnosprawnych. Dlatego oprócz pedagogów przedszkole zatrudnia również wykwalifikowanych specjalistów, którzy wraz z dziećmi niepełnosprawnymi realizują takie zajęcia jak: terapia krzyżowo – czaszkowa, dogoterapia, masaż, rehabilitacja, terapia logopedyczna, terapia integracji sensorycznej, tyflopedagogika, terapia pedagogiczna, terapia psychologiczna – zaznacza dyrektor Renata Skowron. – Dlatego z naszymi podopiecznymi pracują: logopeda, fizjoterapeuci, psycholog, oligorenopedagodzy, tyflopedagodzy , terapeuci integracji sensorycznej, terapeuci pedagogiczni.

Co jeszcze nas wyróżnia? Bogaty wachlarz zajęć dodatkowych
Podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” w Radzyniu Podlaskim oprócz zajęć z podstawy programowej zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej uczestniczą w wielu ciekawych zajęciach dodatkowych. Uczą się języka angielskiego i hiszpańskiego, trenują wschodnie sztuki walki u mistrzyni Taekwon-Do, pani Katarzyny, ćwiczą na zajęciach taneczno-wokalnych, gdzie tańczą np. zumbę. Mają możliwość chodzenia na religię. – W tym roku zorganizowaliśmy też naukę gry w szachy, która cieszy się dużym zainteresowaniem – dodaje pani dyrektor.

Co jeszcze nas wyróżnia? Dobry start
Dzieci z radzyńskiego „Kacperka” są doskonale przygotowane do rozpoczęcia nauki w 1. klasie szkoły podstawowej. – Uważamy, że dobry start to też dobry wynik na mecie. Dlatego zależy nam na tym, by dziecko traktowało edukację jak przygodę. Aby z chęcią podejmowało trud nauki. Na tym, jako nauczyciele, skupiamy swoją uwagę. Chcemy przekazywać treści programowe tak, aby zostawały głęboko w pamięci maluszków i aby dawały radość. Poprzez zabawę przekazujemy treści edukacyjne – wyjaśnia Renata Skowron. Przedszkole ”Kacperek” dysponuje łącznie 9-cioma, bogato wyposażonymi salami dydaktycznymi, w tym w sprzęt audiotele i 6 salami do zajęć terapeutycznych oraz super nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi i specjalistycznym sprzętem do zajęć terapeutycznych i rehabilitacji. Są to: ścianki wspinaczkowe, drabinki gimnastyczne, materace do terapii. Przedszkole „Kacperek” przy ulicy Międzyrzeckiej posiada również dwa obszerne place zabaw, które są bogato wyposażone w urządzenia rekreacyjne i pomoce dydaktyczne .

Co jeszcze nas wyróżnia? Zaangażowanie maluchów w obchody świąt
Dzieci z „Kacperka” czynnie uczestniczą też w wielu uroczystościach. Do kalendarza imprez przedszkolnych na stałe wpisały się pikniki, wycieczki, wyjazdy edukacyjne oraz uroczystości okolicznościowe, takie jak: pasowanie na przedszkolaka, dzień chłopaka i dziewczynek, święto niepodległości, mikołajki, choinka noworoczna wraz z balem karnawałowym, dzień babci i dziadka, dzień wiosny, dzień przedszkolaka, dzień rodziny, dzień dziecka, urodziny w grupie i wiele innych. – To, co nas wyróżnia spośród innych przedszkoli w mieście, to udział w akcjach charytatywnych , np. „Razem dla Marcina”, „Podaruj uśmiech Mikołajowi”. Poza tym przedszkolaki zbierają nakrętki na sprzęt rehabilitacyjny dla swoich rówieśników, pomagają zwierzętom z fundacji „Podaj łapę” i chętnie rozdają serduszka okolicznościowe dla seniorów na ulicach miasta.

Dla dzieci uzdolnionych wprowadzane są dodatkowe lub trudniejsze zadania, natomiast z dziećmi wymagającymi szczególnej troski, pedagodzy pracują indywidualnie lub obniżają wymagania. – Jak dotąd rodzice są zadowoleni z naszych starań, czego efektem jest wciąż powiększająca się grupa dzieci w naszym przedszkolu oraz liczba zatrudnianych specjalistów. Obecnie do placówki uczęszcza 160 maluchów, w tym 14 dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Przedszkole ”Kacperek” zlokalizowane jest w 3 miejscach: na ulicy Jagiellończyka 7, na ul. Spółdzielczej 10 oraz na ul. Międzyrzeckiej 98, gdzie znajduje się również żłobek. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Natomiast do żłobka zapraszamy wszystkie dzieci od 1 roku życia. W każde wakacje przedszkole jest odnawiane, malowane i przygotowywane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mama
mama 20.02.2020, 21:11
To prawda, że w przedszkolu Kacperek pracują ludzie z pasją. Tam kumulują się same talenty. Panie nauczycielki do każdego dziecka podchodzą jak do własnego . Interesanci są traktowani jak członkowie rodziny. A ile przy tym cierpliwości, dobroci i życzliwości. Pamiętam jak zapisywałam dziecko do żłobka. czy jest taka druga placówka w powiecie ?
Jacek
Jacek 18.02.2020, 21:34
Zastanawiałem się gdzie posłać mojego Norberta. Jest niezwykle żywiołowy i ciekawy swiata-m to po tacie. Właśnie teraz już podjąłem decyzję. Jeżeli ktoś robi coś z pasją to nie ma opcji żeby nie robił tego bardzo dobrze. Przedszkole Kacperek wydaje się być idealnym miejscem dla naszych pociech. Lista zajęć i zabaw jest naprawdę imponująca. Pozdrawiam życzę jak najlepiej i do zobaczenia wkrótce.
zainteresowana
zainteresowana 16.02.2020, 12:38
Bardzo bogata oferta zajęć. Czy ktoś się orientuje może, czy w Przedszkolu Kacperek są jakieś zajęcia z dziećmi, które mają problemy z wymawianiem "r" a może są jakieś kursy dla rodziców aby w domu to ćwiczyć ? Nie bardzo się w tym orientuję, może coś takiego jest, ale nie wiem po czym rozpoznać, czym zajmuje się każda z tych ofert?
Aga
Aga 19.02.2020, 16:44
W przedszkolu na etacie jest logopeda. Pracuje z dziećmi indywidualnie.
dziadzio
dziadzio 15.02.2020, 20:01
Starania pani Skowron są widoczne w porównaniu z przedszkolami miejskimi. Dobrze, że ludziom jeszcze się chce poważnie traktować swoją pracę. Razem z wnuczkiem prawie codziennie chodziliśmy wieczorem pod przedszkole obejrzeć świecącą choinkę. Nigdzie w mieście nie było takiej dużej. Szkoda, że teraz nie świecą lampki na placu między zabawkami.
ojciec
ojciec 12.02.2020, 21:15
Gratulacje dla Kacperka .

Pozostałe