Międzyrzec Podlaski: Warsztaty już w nowym miejscu

  • 13.02.2020, 07:35
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Warsztaty już w nowym miejscu
Koniec ubiegłego roku i początek tego był szczęśliwy dla podopiecznych i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej. W końcu, po wielu latach oczekiwania, instytucja przeniosła się bowiem do nowej siedziby, w budynku po stanicy żeglarskiej nad międzyrzeckim jeziorkiem. Dzięki temu liczba uczestników zwiększyła się z 29 osób do 35, zatrudnieni zostali także nowi pracownicy. – To wspaniały prezent na urodziny – mówi Monika Andrzejuk, kierownik międzyrzeckiego WTZ.

Pod koniec ubiegłego roku zakończyła się przebudowa istniejącego budynku stanicy żeglarskiej w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Zahajkowskiej. Modernizację wykonano na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej, to właśnie tam mieści się jego nowa siedziba. Inwestycja kosztowała łącznie 1,5 miliona złotych. W ramach projektu w budynku powstały: szatnia, pracownie plastyczna, krawiecka, florystyczna, gastronomiczna oraz komputerowa, pomieszczenia dla psychologa i pielęgniarki, sanitariaty oraz pomieszczenie rehabilitacyjne i techniczne. Utworzono także trzy mieszkania treningowe, jest również winda wewnętrzna. Budynek posiada również instalację solarną oraz monitoring.

– Z końcem ubiegłego roku Warsztat Terapii Zajęciowej przeniósł się do nowego budynku. Przez wiele lat czekaliśmy na nową siedzibę. Zwłaszcza, że w poprzedniej warunki naprawdę były bardzo niekomfortowe. Dzięki przenosinom zwiększyliśmy liczbę uczestników z 29 osób do 35. Mamy do wykorzystania kilkukrotnie więcej powierzchni użytkowej. Pomieszczenia są przestrzenne, jasne. Nasi podopieczni mogą poruszać się bez większego problemu szerokimi korytarzami. Jest też winda, która również bardzo wpłynęła na poprawę komfortu i bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych  – opowiada Monika Andrzejuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe