Łosice: Szukali pomysłów na przyszłość

  • 13.02.2020, 09:52
  • Joanna Gąska
Łosice: Szukali pomysłów na przyszłość
Kolorowe bilboardy, prospekty, balony i materiały promocyjne szkół i uczelni wyższych - to wszystko można było zobaczyć podczas Łosickich Spotkań Edukacyjnych, które z powodzeniem od 15 lat organizuje miejscowe  I Liceum Ogólnokształcące. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich którzy szukają pomysłu na swoją przyszłość po maturze.

Zainteresowana wyborem ścieżki naukowej młodzież po raz kolejny mogła skorzystać z możliwości dopytania się o szczegóły i warunki studiów w poszczególnych szkołach. Na łosickich targach edukacyjnych, jak co roku, nie zabrakło uczelni humanistycznych, medycznych, technicznych czy wojskowych, a licealiści tłumnie odwiedzali poszczególne stanowiska, szukając optymalnych dla siebie możliwości wyborów. - Spotkania są dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na swoją przyszłość po maturze, bowiem w wydarzeniu udział biorą reprezentanci uczelni z naszego regionu, przedstawiciele służb wojskowych oraz doradcy zawodowi - wyjaśnia dyrektor I LO, Wiktor Boruta.

Młodzi licealiści nie ukrywają, że wybór kierunku studiów, jest dla nich wyborem trudnym. Z jednej strony muszą brać pod uwagę swoje predyspozycje, pasje i umiejętności, z drugiej natomiast, muszą pamiętać, że obrany kierunek będzie prawdopodobnie ich pomysłem na przyszłość. Możliwość skonfrontowania własnych oczekiwań  i wyobrażeń na temat wybranych studiów jest nieocenioną pomocą w podjęciu decyzji. - Zastanawiałem się nad wyborem kierunku studiów i powiem szczerze, że wybór ten nie jest dla mnie łatwy. Lubię matematykę, informatykę i języki i w tym jestem dość dobry, ale ciężko mi sprecyzować kierunek studiów który powinienem wybrać. Dziś miałem okazję porozmawiać ze studentami poszczególnych uczelni, sprawdzić warunki przyjęcia oraz możliwości jakie dane uczelnie proponują swoim studentom. Wziąłem do domu kilka prospektów i z chęcią wnikliwie przejrzę wybrane oferty. Wydaje mi się, że odnalazłbym się na kierunkach ścisłych, więc może wybiorę informatykę... - mówi Julian Kucewicz, uczeń I LO w Łosicach, który uczestniczył w spotkaniach. 

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez szkołę i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół średnich, którzy tłumnie odwiedzają w tym dniu I Liceum Ogólnokształcące.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe