Gmina Międzyrzec Podlaski: Samorząd przyznał dofinansowania

  • 14.02.2020, 08:09
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Samorząd przyznał dofinansowania
Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań o charakterze pożytku publicznego w 2020 roku. Do rozdysponowania było 70 000 zł. W ramach konkursu wpłynęło 17 ofert na łączną kwotę 100 940 zł. Dofinansowanie otrzymało 14 z nich.

Wójt gminy Krzysztof Adamowicz po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej, w sprawie wsparcia finansowego realizacji różnego rodzaju inicjatyw społecznych przez organizacje pozarządowe przyznał dotacje z gminnego budżetu. W tym roku beneficjentami będzie 14 instytucji. Przypomnijmy, że w konkursie brało udział 17 oferentów.

I tak w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej i sportu dofinansowanie otrzymały: Międzygminny Klub Sportowy ROGO Rogoźnica na uczestnictwo w rozgrywkach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – 12 450 złotych, Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” Rudniki na m.in. szkolenie sportowe i organizację imprez – 1 000 zł, Gminno-Ludowy Sportowy „Krzna” w Rzeczycy na realizację projektu „Krzna Rzeczyca 2020” – 29 900 zł, Stowarzyszenie Moja Gmina na organizację przedsięwzięcia „Rodzina Sportem Silna VII” – 4 500 zł, Stowarzyszenie Zdrowo Aktywni na projekt „Zdrowo i Aktywnie” – 1 700 zł, Stowarzyszenie OSP w Jelnicy na 10. edycję „OSP Jelnica na sportowo” – 3 000 zł, Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeczycy – 2 500 zł, a Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pościsze i Tuliłów na organizację turnieju piłki nożnej „Trzymaj formę ponad normę ze św. Janem Pawłem II” – 750 zł. W dziedzinie działalności na rzecz dzieci i młodzieży oraz wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych 2 500 złotych otrzyma Stowarzyszenie Przyjazne Misie, by zrealizować projekt „Integracja z historią  narodową w tle – śladami bitwy warszawskiej na Lubelszczyźnie”. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe