Region: Weź udział w konkursie KRUS-u

  • 13.02.2020, 15:23
  • (jlk)
Region: Weź udział w konkursie KRUS-u Adam Trochimiuk
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz dziesiąty organizuje konkurs. Patronat honorowy nad nim sprawuje minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Konkurs „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, a jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. W tym roku KRUS chce zwrócić uwagę dzieci na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz IV-VIII szkoły podstawowej.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice ilustrującej hasło konkursowe. W roku ubiegłym w konkursie wzięło udział 5418 uczniów z 367 szkół na terenie województwa lubelskiego. W przypadku zgłoszenia chęci uczestnictwa pracownicy KRUS na spotkaniach z dziećmi udzielą cennych wskazówek. Termin nadsyłania prac upływa 28 lutego 2020 r. Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 15.02.2020, 18:14
To chyba o psach i kotach. kto ma+ pięset, to zwierzęta po co, by do nich dopłacić? Jedna krowa była i parę owiec, ale oni nie mają dzieci.

Pozostałe