Międzyrzec Podlaski: Kto dostanie nagrodę?

  • 15.02.2020, 07:33
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Kto dostanie nagrodę?
Tylko do końca lutego można zgłaszać kandydatów do nagrody „Międzyrzecka Muza”. Wyróżnienie mogą otrzymać osoby, zespoły artystyczne oraz instytucje, które aktywnie działają w dziedzinie twórczości artystycznej.

„Międzyrzecka Muza” to nagroda przyznawana za twórczość artystyczną, upowszechnianie kultury i sztuki oraz edukację i działalność społeczną. Wyróżnienie mogą otrzymać osoby fizyczne lub prawne, zespoły artystyczne oraz inne podmioty na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć i o istotnym znaczeniu dla miasta i regionu. Wnioski z kandydaturami mogą składać w sekretariacie urzędu miasta: komisje rady miasta, organy administracji państwowej i samorządowej, instytucje, organizacje i stowarzyszenia, działające w zakresie kultury i sztuki. Przyjmowane są do końca lutego.

Nagrodę, czyli statuetkę, dyplom oraz 2 500 zł przyznaje kapituła, w skład której wchodzą osoby wskazane przez przewodniczącego rady miasta oraz dwóch reprezentantów burmistrza. W zeszłym roku laureatami "Międzyrzeckiej Muzy" zostali Zdzisław Frydrychowski ,  organista w parafii pw. św. Mikołaja, który od wielu lat prowadzi scholę dziecięco-młodzieżową i chóry parafialne oraz Ewa Bernatowicz, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Dzieci Podlasia.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdzisław
Zdzisław 16.02.2020, 13:13
PAN FRYDRYCHOWSKI JEST BEZAPELACYJNIE NAJLEPSZYM MUZYKIEM W NASZYM MIEŚCIE.BARDZO DOBRZE PROWADZI KILKA KOŚCIELNYCH CHÓRÓW..ZA NIM PLASUJE SIĘ PANI JANUSIEWICZ,POZDRAWIAM ICH
I ŻYCZE IM DALSZYCH SUKCESÓW ......Z POWAŻANIEM
Zdzisław Grzebiliszewski

Pozostałe