Łosice: Łosiczanie ze stypendium Mazowsza

  • 16.02.2020, 07:57
  • Joanna Gąska
Łosice: Łosiczanie ze stypendium Mazowsza
Wśród tegorocznych laureatów programów stypendialnych realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego jest dwoje uczniów z terenu powiatu. Każdy z nich przez cały rok szkolny będzie otrzymywać stypendium w wysokości blisko 500 zł miesięcznie. W sumie na stypendia dla szczególnie uzdolnionej młodzieży uczącej się na terenie województwa władze Mazowsza przeznaczyły blisko 5 mln zł.

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 zostali stypendystami "Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Osiągnięcia naukowe obu uczniów zostały docenione i nagrodzone przez samorząd województwa mazowieckiego, co jest niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem. Z sukcesu łosickich uczniów cieszą się także dyrektorzy obu szkół.

- W naszym liceum mamy wielu zdolnych i utalentowanych młodych ludzi, których osiągnięcia są doceniane również w przez samorząd Mazowsza - cieszy się dyrektorka I LO, Renata Łożecka. Do programu stypendialnego zgłoszonych zostało kilku licealistów odznaczających się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce. Laur trafił do Amelii Rudaś. Natomiast nazwisko ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 2, który został doceniony przez samorząd Mazowsza, jest jeszcze tajemnicą, bowiem szkoła nie otrzymała jak dotąd pełnej, oficjalnej informacji na ten temat. - Z naszej szkoły do programu zgłoszonych było również kilku uczniów. Wiemy, że jeden z nich został stypendystą, jednak nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia do kogo trafił laur - wyjaśnia dyrektorka SP nr 2, Barbara Miechowiecka.  Niemniej obie dyrektorki podkreślają, że otrzymane przez uczniów wyróżnienia są premią za ich ciężką i owocną pracę, pasję odkrywania i wysoką motywację do nauki.

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych skierowany był do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz  liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze województwa mazowieckiego, osiągających wysokie wyniki w nauce. Wsparcie stypendialne w roku szkolnym 2019/2020 trafi również do nagrodzonych uczniów z terenu powiatu. Całkowita kwota stypendium wyniesie 4900 zł. (...)

Cały artykuł do przeczytania w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 lutego

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe