Gmina Leśna Podlaska: Mają dość szczurów, śmieci i fekaliów

  • 19.02.2020, 09:23
  • Anna Chodyka
Gmina Leśna Podlaska: Mają dość szczurów, śmieci i fekaliów
Mieszkańcy budynku przy ul. Bialskiej 15, w Leśnej Podlaskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury w Białej Podlaskiej o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójta gminy Pawła Kazimierskiego. W dokumencie piszą, iż ich zdaniem włodarz dopuścił się zaniedbania. O złych warunkach, w jakich żyją poinformowali też Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

- Wójt gminy dopuścił się zaniedbania mieszkańców, gdyż nie mamy kanalizacji, obiecanej parę lat temu. Wokół budynku wylewana jest brudna woda, co grozi epidemią. Schody grożą zawaleniem – piszą do prokuratury Jan Chwesiuk i Angelika Sawczuk.

Zwrócili się również do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej informując, iż nie mają toalet, a nieczystości wylewane są wokół ich miejsca zamieszkania. Z tego powodu proszą o interwencję. Jak powiadomił dyrektor sanepidu Marcin Nowik pismo otrzymał i z związku z nim, pracownicy PSSE udadzą się na kontrolę do budynku przy ul. Bialskiej 15, w przeciągu dwóch tygodni. Wójt Paweł Kazimierski wie o interwencji mieszkańców w różnych instytucjach. - Jeśli faktycznie złożone zostało zawiadomienie to prokuratura obiektywie i rzetelnie oceni i wyjaśni sprawę – stwierdza wójt Kazimierski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 lutego

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe