Parczew: Ruszają prace rewitalizacyjne

  • 20.02.2020, 12:18
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Parczew: Ruszają prace rewitalizacyjne
Władze planują w tym roku zrealizować kolejny etap rewitalizacji miasta. Mają to być inwestycje polegające na modernizacji placu na osiedlu przy ul. Polnej, remont budynku, w którym mieścił się Osiedlowy Dom Kultury oraz konkurs na wykonanie posągu Królewskiego Jelenia. Według szacunków inwestycje pochłoną ok. 3 mln 668 tys. 673 zł.

W ubiegłym roku udało się przebudować centralny plac miasta, w tym roku szykuje się szereg równie ambitnych prac. Mają być one przeprowadzone w ramach trzyletniego planu rewitalizacji. Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi na prace na osiedlu przy ul. Polnej, przystosowanie pomieszczeń po Osiedlowym Domu Kultury na Centrum Spotkań Międzypokoleniowych oraz na projekt i wykonanie posągu Jelenia Królewskiego, który ma stanąć na Placu Wolności.

Jeszcze w tym roku mieszkańcy otrzymają miejsce, gdzie rozwiną swoje pasje. Miasto ma bowiem zamiar przebudować i wyremontować budynek przy ul. Polnej. Powstanie w nim filia Centrum Spotkań Międzypokoleniowych. Wypięknieje też samo osiedle. Dodatkowym udogodnieniem ma być studio wizyjne do obsługi miejskiego monitoringu. Samorząd kupi monitory i rejestratory video z połączeniem monitoringu miejskiego. System kamer ma służyć poprawie bezpieczeństwa. Na ten cel przeznaczono 189 115 zł, a na całe przedsięwzięcie przy ul. Polnej 1 550 307 zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 lutego

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe