Cenne przedmioty – jak i gdzie je przechowywać?

  • 21.02.2020, 09:39 (aktualizacja 21.02.2020, 09:44)
  • Artykuł partnera
Cenne przedmioty – jak i gdzie je przechowywać?
Każdy z nas posiada w domu cenne przedmioty, do których należą: biżuteria, papiery wartościowe albo gotówka. Wiele z nich jest cennym łupem dla włamywaczy. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób chronić swój dobytek i gdzie przechowywać wartościowe przedmioty.

Sejf lub pomieszczenie z drzwiami pancernymi

Kiedy myślimy o kosztownościach, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi do głowy jest sejf. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów ochrony swojego dobytku. Ceny sejfów wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wybierając produkt dla siebie warto sprawdzić jego specyfikację i wybrać produkt wysokiej jakości. Najlepiej jeśli sejf jest zakotwiczony do podłoża, albo do ściany, wtedy włamywacz nie może go wynieść. Warto również, by sejf był zamykany szyfrem, a nie na klucz. Kod znaków jest trudniejszy do odgadnięcia. Trzeba również pamiętać, by umieścić sejf w nieoczywistym miejscu. Warto wspomnieć, że tego rodzaju skrytki można również montować w łazienkach. Jeśli sejf okaże się zbyt mały na przechowywanie drogocennych przedmiotów, najlepszym sposobem jest przygotowanie pomieszczenia z drzwiami pancernymi. Wysokiej klasy przeciwwybuchowe drzwi pancerne dostępne są na: https://www.hartmann-tresore.pl/pl/sejfy/przeciwwybuchowe-drzwi-pancerne/. Specjalnie zabezpieczone pomieszczenie jest świetnym pomysłem zarówno w przypadku urzędów, instytucji, jak i osób prywatnych. Posiadanie sejfu albo pomieszczenia z drzwiami antywybuchowymi jest bardzo wygodne i komfortowe.

Domowe skrytki

Jeśli nie posiadamy sejfu, trzeba szukać w domu nieoczywistych miejsc. Wiele osób przechowuje cenne przedmioty w pokoju dziecka. Włamywacze często omijają to pomieszczenie, bo teoretycznie, maluchy nie posiadają żadnych kosztowności. Zdarza się, że osoby chowają biżuterię w zamrażarce. Jest to dobre rozwiązanie, ale należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów. Przez wieki świetnym miejscem do chowania cennych rzeczy był ogród. Dziś nadal, zakopywanie przedmiotów na zewnątrz ma swoje zalety. Innym rozwiązaniem jest trzymanie przedmiotów w opakowaniach po kosmetykach albo w starych urządzeniach.

Gdzie nie przechowywać cennych przedmiotów?

Istnieje kilka miejsc, do których złodzieje zaglądają w pierwszej kolejności. Z reguły przedmioty chowa się za obrazem, za szafą pod materacem, za telewizorem albo w pościeli. Jeśli chcemy dobrze zabezpieczyć swój dobytek, lepiej unikać tych miejsc. Włamywacze w pierwszej kolejności przeszukują kuchenne zakamarki. Nie ważne, gdzie postanowimy ukryć swoje drogocenne przedmioty, ważne jest by je właściwie zabezpieczyć. Warto zaopatrzyć się w specjalne woreczki na biżuterię czy koperty na papiery wartościowe.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 24.02.2020, 13:12
Ile to kosztuje?

Pozostałe