Międzyrzec Podlaski: Miasto też chce stacji na trasie do Pragi

  • 21.02.2020, 10:00
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Miasto też chce stacji na trasie do Pragi
Podczas styczniowej sesji rady miasta, poruszono temat zatrzymywania się pociągu Leo Express relacji Terespol-Praga w Międzyrzecu Podlaskim. Jak informował nas wcześniej rzecznik czeskiego przewoźnika, rozkład jazdy pociągu nie jest jeszcze do końca uzgodniony z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Miasto chce więc, póki czas wnioskować w Urzędzie Transportu Kolejowego oraz u przewoźnika o uwzględnienie dodatkowej stacji właśnie w Międzyrzecu.

Przypomnijmy, że już niedługo czeski przewoźnik Leo Express uruchomi połączenie kolejowe na trasie Terespol-Praga i z powrotem. Pociąg ma jeździć cztery razy dziennie i ma się w nim mieścić 237 osób. Zgodę na przewozy Leo Express otrzymał od Urzędu Transportu Kolejowego w grudniu. Umowa jest ważna do 10 grudnia 2024 r., a połączenia będą odbywać się od poniedziałku do niedzieli.  Wśród kilkudziesięciu stacji, na których będzie zatrzymywał się pociąg, zabrakło zarówno Białej Podlaskiej, jak i Międzyrzeca Podlaskiego.

Temat pominięcia miasta w rozkładzie jazdy pociągu poruszył na ostatniej sesji międzyrzeckiej rady, radny Marek Chomiuk w formie interpelacji, zwracając się do władz miasta o zainteresowanie się sprawą. – Chodzi o  możliwość zatrzymywania się pociągu relacji Terespol-Praga, który niedługo ma rozpocząć regularne kursowanie, na peronach Międzyrzeca Podlaskiego, aby podróżni nie musieli jeździć do Łukowa, by wsiąść do tego właśnie pociągu i udać się w podróż tą linią. Z informacji zamieszczonych w mediach, w Międzyrzecu Podlaskim nie przewidziano przystanku, a to największe miasto powiatu – mówił. – Wielu mieszkańców korzysta przecież z kolei i na pewno chętnie podróżowaliby tą linią. Za pośrednictwem władz miasta chciałbym prosić decydentów o uwzględnienie w rozkładzie jazdy naszego miasta, co pozwoli mieszkańcom Międzyrzeca i okolic na większą różnorodność komunikacyjną, a przewoźnikowi na większe zyski z biletów. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 lutego

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe