Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:21
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Powiat radzyński: Powiat ma pomysł na kolej

Trasa kolejowa nr 30 została uruchomiona jako alternatywa dla remontowanego odcinka między Lublinem a Warszawą. Modernizacja dobiegła końca i pociągi już w grudniu mogły wrócić  na swoje dawne tory. Na trasie nr 30 od nowego rozkładu jazdy zostało więc znacznie mniej połączeń. Powiat radzyński chce jednak, by linia 30 z Lublina do Łukowa służyła pasażerom nadal. Lobbuje w sprawie jej modernizacji.
Powiat radzyński: Powiat ma pomysł na kolej

Przypomnijmy, że 2,5 roku temu, po 20 latach, mogła odżyć stacja kolejowa Radzyń Podlaski, w Bedlnie Radzyńskim, która znalazła się na trasie alternatywnej nr 30. Wówczas bowiem pociągi  z Lublina do Warszawy ruszyły objazdem przez Lubartów, Parczew i Łuków. Trasę zastępczą otwierano z przytupem, choć gdzieś na horyzoncie majaczyły zapowiedzi o jej tymczasowości i funkcjonowaniu przez dwa lata.

W listopadzie ubiegłego roku członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A Arnold Bresch obwieszczał: - Od nowego rozkładu jazdy po otwarciu odcinka  Lublin – Puławy kursować będą pociągi regionalne oraz bezpośrednie z Lublina do Warszawy przez Dęblin.

Pytaliśmy wówczas rzecznika PKP PLK, co to oznacza dla linii 30, na której uruchomienie, by stała się trasą alternatywną, PKP PLK wydało ponad 22 mln zł. –Trasa Warszawa – Łuków – Lubartów – Parczew – Lublin wciąż będzie dostępna dla przewoźników, nic nie stoi na przeszkodzie, by także tą trasą kursowały pociągi. Utrzymanie kursów zależy od przewoźników uruchamiających połączenia pasażerskie – mówił rzecznik. Wiadomym było, że w nowym rozkładzie, który zaczął obowiązywać od połowy grudnia ubiegłego roku, na trasie kolejowej przez powiat radzyński pozostało dwie pary pociągów.

Rzecznik PLK dodawał natomiast, że w planach spółki jest modernizacja tego szlaku kolejowego.  - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zrewitalizują linię kolejową nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew. Obecnie przygotowywany jest projekt – mówił Siemieniec. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 lutego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalkiAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: Podpisywana petycja zawiera błąd, gdyż nowa ulica nie przebiegnie w miejscu "powstającej ulicy na dotychczasowej Drodze Wojskowej", tylko kilkaset metrów obok. No chyba, że pomysłodawcy chcą, aby ul. Droga Wojskowa zmieniła nazwę na „św. Jozafata Kuncewicza”. Ja optuję za ul. Riada Haidara, gdyż trasą będzie można dojechać do ronda WOŚP, z którą to Orkiestrą Śp. RH był od początku mocno związany.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:09Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Np procto vitale, żeby daleko nie szukać.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 10:34Źródło komentarza: Zioła na jelita – które są skuteczne?
Reklama
Reklama