Olszanka: Wójt weterynarz na spotkaniu u dzieci

  • 01.03.2020, 08:15
  • Joanna Gąska
Olszanka: Wójt weterynarz na spotkaniu u dzieci
Dlaczego pies nie powinien jeść czekolady? Czy labrador może ugryźć? Jak można się zarazić wścieklizną? – tylko niektóre z pytań na jakie musiał odpowiedzieć wójt Grzegorz Pajnowski podczas dziesiątego, jubileuszowego spotkania w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizowanego przez miejscową bibliotekę. 

Przedsięwzięcie finansowane jest przez Deutsche Telekom Stiftung we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dziesiąte spotkanie poprowadził gość wyjątkowy, którym był wójt Grzegorz Pajnowski, który przedstawił w bardzo ciekawy sposób, wiele informacji na temat zwierząt domowych i gospodarskich.

- Przybliżył dzieciom różne ciekawe przypadki i anomalie jakie występują w świecie zwierząt. Informacje czerpał z bogatego bagażu doświadczeń zawodowych, bowiem był czynnym weterynarzem – wyjaśnia Małgorzata Chraniuk, kierowniczka miejscowej Biblioteki Publicznej.

Podczas zajęć padło wiele pytań na temat wychowania, tresury i odżywiania czworonożnych przyjaciół. Dzieci miały masę pytań do wójta-weterynarza. Chciały dowiedzieć się na przykład dlaczego pies nie powinien jeść czekolady i czy labrador może ugryźć? Zastanawiały się też nad tym jak można zarazić się wścieklizną i od której części ciała drapieżnik rozpoczyna posiłek?

- W tym dniu odwiedzili nas również niezwykli goście - kot „Stefa” oraz pies rasy berneńskiej, pasterski „Loki” – relacjonuje Małgorzata Chraniuk. - Sprawili dużą radość uczestnikom spotkania. A zwierzaki były wyjątkowo przyjazne więc wszyscy chętnie je głaskali i robili sobie z nimi zdjęcia. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych. Tym razem wspólnie zrobiliśmy pyszne zapiekanki. 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe