Biała Podlaska: Strefa ekonomiczna na południowym Podlasiu

  • 03.03.2020, 11:49
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Strefa ekonomiczna na południowym Podlasiu
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz z tarnobrzeskim oddziałem Agencji Rozwoju Przemysłu zorganizował konferencję skierowaną do właścicieli firm z Białej Podlaskiej i okolic. Podczas spotkania dyskutowano o ułatwieniach i wsparciu, z jakiego mogą skorzystać przedsiębiorcy planujący inwestycje w najbliższym czasie.

W czasie wydarzenia Magdalena Romańska – Ściseł naczelnik ZUS-u mówiła o zasadach korzystania z małego ZUS-u, Adam Kuśnierz dyrektor ARP oddziału w Tarnobrzegu wyjaśnił warunki otrzymania wsparcia finansowego, w momencie przyłączania się do tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a na koniec Tadeusz Konaszuk prezes ZPP - Podlasie przybliżył uczestnikom plany stowarzyszenia na najbliższe miesiące.

-  Jesteśmy organem, który w imieniu Ministerstwa Rozwoju ma możliwość wydawania decyzji o wsparciu udzielanym przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy na terenie Polski, a teraz także południowego Podlasia mogą uzyskać maksymalnie do 70 proc. zwolnienia podatku dochodowego - tłumaczył Adam Kuśnierz dyrektorem tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. - Zajmujemy się wspieraniem przedsiębiorczości, w tym w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z tego względu oferujemy narzędzia finansowe w postaci pożyczek, leasingu i factoringu, na bardzo korzystnych zasadach. Dodatkowo zajmujemy się też przygotowaniem gruntów inwestycyjnych oraz ich zakupem, we współpracy z samorządami. Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obszar 35 powiatów, są to głównie powiaty zlokalizowane w województwie lubelskim. Przynależność do tych obszarów daje możliwość uzyskiwania wsparcia, uznawanego za największe w kraju. To pomoc publiczna na najwyższym poziomie w Europie - tłumaczył zebranym przedsiębiorcom Adam Kuśnierz. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 marca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe