Kodeń: Wesprzyjmy Maciusia w walce z rakiem oczu

  • 05.03.2020, 10:00
  • Anna Chodyka
Kodeń: Wesprzyjmy Maciusia w walce z rakiem oczu
Dwuletni Maciuś Saczewko z Kodnia, od ósmego miesiąca życia cierpi na nowotwór złośliwy oczu. Siatkówczak spowodował, iż chłopiec niedowidzi, ale wciąż trwa walka o jego zdrowie. To nie jedyny problem. Dziecko ma również powiększoną nerkę, więc potrzebne są ciągłe badania, także tego organu. Malucha czeka też korekcyjna operacja stóp. By wesprzeć jego rodziców, w zmaganiu się o zdrowie synka, można przekazać 1 proc. podatku przy rozliczeniu PIT-u.

Kiedy u małego mieszkańca Kodnia wykryto guzy w oczach, lekarze stwierdzili, iż choroba może spowodować całkowitą utratę wzroku ich pacjenta. Dlatego rozpoczęto podawanie chemii ogólnej, a potem dotętniczej. Z tego powodu Maciuś ma założony w klatce piersiowej specjalny port, by w ten sposób można było podawać mu leki. Już teraz chłopiec ma odwarstwione siatkówki, co oznacza, że niedowidzi na jedno oko. Mimo, iż po pierwszej terapii choroba zahamowała, jego rodzice nie mogli odetchnąć z ulga.

Gdyż po niedługim czasie pojawił się kolejny guz. Z związku z tym rozpoczęto dalszą chemioterapię. Maluch znajduje się pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie wraz z opiekunami jeździ na niezbędne badania, które muszą z racji jego zdrowia odbywać się bardzo często. Poza tym znajduje się pod stałą kontrolą lekarza onkologa. Do niego na wizyty Maciek musi być zawożony, co kilka tygodni. – Ostatnia chemia była podawana w grudniu, a w styczniu synek przeszedł badania, jak na razie nie pojawiły się kolejne guzy. Jednak lekarze mówią, iż nowotwór może się rozwijać nawet do siódmego roku życia. Dlatego przez ten cały czas musimy sprawdzać dokładnie stan zdrowia Maciusia. Obecnie nie wiemy, co dalej będzie. Żyjemy w niepewności – przyznaje mama chłopca Małgorzata Radecka. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 marca

Anna Chodyka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiolets
Wiolets 05.03.2020, 11:48
Może niech rodzina utworzy zbiorke na zrzutka.pl lub siepomaga to naprawdę daje dobre efekty ja chetnie udidtepnie na portalach społecznościowych i równiez dokonam wplaty.

Pozostałe