Gmina Drelów: Segregacja śmieci się opłaca, zapłacimy mniej

  • 05.03.2020, 11:03
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Segregacja śmieci się opłaca, zapłacimy mniej
Rada podjęli uchwałę ustalającą stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Trzy razy więcej zapłacą ci, którzy nie przeprowadzą selektywnej zbiórki wytwarzanych śmieci.

Zgodnie z przyjętymi przepisami każdy mieszkaniec gminy zobowiązany będzie do opłaty w kwocie 14 zł/m-c od osoby, brak segregacji odpadów będzie skutkował naliczeniem opłaty w wysokości 42 zł/m-c. Uchwała przewiduje częściowe zwolnienie z opłaty w przypadku kompostowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym. Stawka zwolnienia wynosi 1 zł/m-c na każdą osobę zamieszkującą nieruchomość. Zwolnienie nastąpi jednak po złożeniu deklaracji i stosownego oświadczenia o posiadanym kompostowniku.

Częstotliwość odbioru odpadów uzależniona będzie od rodzaju zabudowy: zagrodowej lub wielorodzinnej. Przy zabudowie zagrodowej odpady niesegregowane zostaną wywiezione 1 raz w miesiącu, a w okresie od kwietnia do października raz na dwa tygodnie, tworzywa sztuczne i metal raz na miesiąc, papier i tektura oraz szkło co 2 miesiące, bioodpady co miesiąc, przy czym IV-X raz na 2 tyg. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 marca

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe