Parczew: Szpital ma problemy

  • 08.03.2020, 11:20
  • (TWA)
Parczew: Szpital ma problemy
Jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia nie zwiększy nakładów na leczenie pacjentów, to placówka zamknie rok kilkumilionową stratą.

Z raportu o sytuacji finansowo-inwestycyjnej jednostki, wynika, że kondycja finansowa SP ZOZ jest coraz gorsza. W IV kwartale 2017 r. placówka weszła w sieć szpitali, które finansowane są tzw. ryczałtem, to zaś zaczęło generować problemy. Koszty usług sieciowych wyliczono na podstawie wykonania z 2015 roku, co jest bardzo niekorzystne. Jeśli NFZ nie zwiększy wydatków na leczenie pacjentów, to lecznica zakończy bieżący rok stratą w wysokości ponad 4,8 mln zł. - Dodatkowe pieniądze są nam niezbędne, bo po podniesieniu płacy minimalnej, osoby pracujące w księgowości zarabiają mniej niż personel. Muszę zastanowić się nad uregulowaniem płac, bo zaraz kadra mi ucieknie – mówi dyrektor placówki Janusz Hordejuk. Na razie nie ma jednak mowy o zwolnieniach wśród załogi, ani planów zamykania nierentownych oddziałów. 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe