Międzyrzec Podlaski: Sukces tkwi w pracowitości i polityce szkoły

  • 11.03.2020, 13:25
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Sukces tkwi w pracowitości i polityce szkoły
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej może poszczycić się 99-letnią tradycją oraz dużymi osiągnięciami edukacyjnymi. Szkoła uzyskała w tym roku szkolnym „Brązową Odznakę” w rankingu Perspektyw. Cały czas uczestniczy w przeróżnych projektach edukacyjnych, a uczniowie osiągają sukcesy na szczeblu ogólnopolskim.

W bieżącym roku szkolnym Ekonomik po raz kolejny uzyskał tytuł „Brązowej Szkoły” miesięcznika „Perspektywy”. Wynik ten potwierdza, że młodzież, uczęszczająca do placówki ma możliwości nieustępujące potencjałowi młodzieży z dużych ośrodków edukacyjnych. W tegorocznym rankingu Perspektyw dysponowano danymi z 1728 techników, a kapituła brała pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych oraz sukcesy uczniów w olimpiadach. Uzyskany wynik potwierdza bardzo dobrą jakość nauczania oraz wysokie kwalifikacje i zaangażowanie kadry pedagogicznej. - Niedawno zakończyliśmy staże i praktyki zawodowe naszych uczniów zagranicą. Mamy niezmiennie od wielu lat świetne wyniki w egzaminach maturalnych i zawodowych. Jesteśmy w czołówce szkół w Polsce, a jeśli chodzi o technikum logistyczne – jesteśmy najlepszym technikum w kraju, już od trzech lat. Wszystkie te wyróżnienia to po prostu potwierdzenie naszej ciężkiej pracy – opowiada dyrektor ZSE w Międzyrzecu Podlaskim, Robert Matejek.

Prowadzone przez placówkę oświatową nauczanie ukierunkowane jest na rozwój zainteresowań ucznia, wzmocnienie kompetencji cenionych przez przyszłych pracodawców oraz kształcenie w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Średnie wyniki maturalne plasują szkołę na wysokim miejscu wśród wszystkich szkół z całej Polski. Sukces tkwi przede wszystkim w odpowiedzialnym podejściu uczniów do edukacji. - Nasza młodzież jest niezwykle pracowita, uczniowie przecież podchodzą nie tylko do matury, ale do egzaminów zawodowych. Mają więc więcej nauki niż w innych szkołach. Mamy też świetnie wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną – dodaje dyrektor. Sukces placówki, jak podkreśla, tkwi także w procesie rekrutacyjnym. – Już w trakcie rekrutacji, stawiamy kandydatom wysokie wymagania i wybieramy tych najlepszych. To ważny element polityki naszej szkoły. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży oraz naszych absolwentów.
 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe