Rzadziej będą jeździć autobusy i busy

  • 12.03.2020, 10:45 (aktualizacja 12.03.2020, 12:05)
  • Anna Chodyka
Rzadziej będą jeździć autobusy i busy
W Polsce jest już czterdzieści siedem osób zakażonych koronawirusem. - Mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań) – komunikuje Ministerstwo Zdrowia.

W Białej Podlaskiej rzadziej będą jeździć autobusy, a kierowcy nie będą od 13 marca sprzedawali biletów przez najbliższe dwa tygodnie. - W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych Miejski Zakład Komunikacyjny od dnia 16 marca wprowadza na okres dwóch tygodni rozkład jazdy z czwartej rubryki (dni robocze wolne od nauki). Ponadto w autobusach komunikacji miejskiej zostanie wprowadzona strefa wolna od pasażera obejmująca jedne drzwi wejściowe i najbliższe otoczenie kierowcy. Od dnia 13 marca kierowcy nie będą sprzedawali biletów – informuje rzecznik prezydenta Gabriela Kuc- Stefaniuk.

Rzadziej będą też jeździć busy Garden Express na trasach Biała Podlaska- Lublin, Biała Podlaska – Warszawa i Białystok – Biała Podlaska oraz Terespol – Biała Podlaska. Nie będą się odbywały kursy z literą S na trasach lokalnych oraz zostały zawieszone niektóre kursy w powiecie włodawskim.

Wszystkie egzaminy w WORD Biała Podlaska oraz w OT Łuków od piątku 13 marca zostają odwołane z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem. - Przeprowadzanie  egzaminów państwowych w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy zostało wstrzymane do odwołania. Wniesione opłaty za egzaminy zachowają swoją ważność i nie przepadają. O wznowieniu przeprowadzania egzaminów WORD Biała Podlaska poinformuje osoby już zapisane telefonicznie oraz poprzez umieszczenie komunikatu na stronie internetowej www.wordbp.pl – informuje WORD Biała Podlaska. Dodaje też, że wstrzymuje przeprowadzanie wszystkich szkoleń, kursów i działań BRD.

Z kolei w Łomazach odwołano aż do odwołania zajęcia organizowane przez  Akademię Taekwon - Do Virtus. Natomiast wójt Łomaz apeluje do mieszkańców gminy, by nie przychodzić do urzędu jeśli można wysłać pismo drogą elektroniczną lub uzyskać informację telefonicznie. - Prośba jest szczególnie skierowana do osób, które wykazują oznaki choroby lub w ostatnim czasie wróciły z Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i innych krajów, a także miały osobisty kontakt z osobami, które przebywały zagranicą – podaje Jerzy Czyżewski wójt Łomaz .

Odwołano też wiele wydarzeń m.in. 200. Maraton Jana Kulbaczyńskiego, jaki miał się odbyć w Połoskach, Wschodnią Bitwę czyli turniej tańca break dance w Międzyrzecu Podlaskim, wystawę fotografa Tadeusza Żaczka w Mielniku, a także Powiatowy Przegląd Tradycji w Sosnówce, odwołano też targowisko organizowane w środy w Piszczacu.


 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe