Nowy wiadukt w Białej Podlaskiej zwiększy bezpieczeństwo i usprawni komunikację w mieście

  • 19.03.2020, 00:00 (aktualizacja 20.03.2020, 12:11)
  • Artykuł sponsorowany
Nowy wiadukt w Białej Podlaskiej zwiększy bezpieczeństwo i usprawni komunikację w mieście Biała Podlaska, budowa wiaduktu kolejowego na ul. Lubelskiej

Budowa wiaduktu kolejowego w Białej Podlaskiej wchodzi w kolejną fazę. Bezkolizyjne skrzyżowanie torów i drogi usprawni układ komunikacyjny miasta oraz poprawi bezpieczeństwo ruchu pociągów, samochodów, pieszych i rowerzystów. Obecnie, w związku z prowadzonymi pracami od 19 do 25 marca przejazd kolejowo-drogowy na ul. Lubelskiej będzie zamknięty dla samochodów. 


Zmiana w organizacji ruchu samochodów na ul. Lubelskiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i podróżnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przy współfinansowaniu Unii Europejskiej z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”, budują nowe bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo-drogowe w ciągu ul. Lubelskiej. Nowy obiekt będzie miał 9,6 m szerokości, 4,6 m wysokości i 156 m długości. Pod torami będzie dwukierunkowa jezdnia o szerokości pasa ruchu 3,5 m w każda stronę oraz wydzielony chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Widać już konstrukcję nośną oraz 3 segmenty betonowe wiaduktu. Obecnie trwają prace związane z budową wyjazdu w stronę  ul. Kołychawa, co wiąże się z koniecznością przebudowy tej drogi do skrzyżowania z ulicą Daleką. W związku z tym od 19 do 25 marca przejazd kolejowo-drogowy na ul. Lubelskiej będzie zamknięty, a samochody pojadą wyznaczonym objazdem do przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Łomaskiej. 

Stacja Biała PodlaskaStacja Biała Podlaska, budowa nowego peronu

Nowy standard podróży na stacji w Białej Podlaskiej

Na stacji Biała Podlaska widać już nowy peron wyspowy oraz konstrukcję przejścia podziemnego. Na peronie ułożono antypoślizgową nawierzchnię z liniami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących. Ustawiono konstrukcję wiaty, na której montowane jest zadaszenie. Do czasu oddania do użytku przejścia podziemnego z windami, bezpieczne dojście do peronu zapewni tymczasowe przejście w poziomie szyn. Bezpieczeństwo na stacji zapewni nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym, który będzie nadzorowany z nowej nastawni. 

Stacja Biała Podlaska, budowa nowego przejścia podziemnego

W Białej Podlaskiej po zakończeniu prac pasażerowie będą korzystać nie tylko z nowoczesnej stacji z przejściem podziemnym, ale  także z nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa, usytuowanego w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych i kampusu szkoły wyższej. Na przystanku widać konstrukcję peronów, na których są układane antypoślizgowe płyty. Trwa przebudowa torów.

Stacja Biała Podlaska, prace sieciowe

Widać już efekty prowadzonych prac. Na stacjach w Małaszewiczach i Terespolu pasażerowie korzystają z nowych peronów  dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Po zakończeniu modernizacji pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Zwiększy się przepustowość linii kolejowej.

Biała Podlaska Rozrządowa, budowa nowego przystanku

Małaszewicze, nowoczesna nastawnia

Terespol, modernizacja torów 

     

     Projekt „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Siedlce-Terespol, ETAP III – LCS Terespol” jest współfinansowany
     przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.
     Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne
     wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji.
 

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. | ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa
www.plk-sa.pl | www.plk-inwestycje.pl | www.funduszeeuropejskie.gov.pl | www.portalpasazera.pl

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe