Gmina Kąkolewnica: Grabowiec do zamknięcia, Olszewnica zostaje

  • 18.03.2020, 10:34
  • Joanna Danielewicz
Gmina  Kąkolewnica: Grabowiec do zamknięcia, Olszewnica zostaje
W piątek, 6 marca władze gminy otrzymały opinię kuratorium w sprawie dwóch szkół podstawowych, co do których radni podjęli uchwały intencyjne. Kuratorium pozytywnie odniosło się do zamiarów likwidacji SP w Grabowcu, a nie zgodziło się na przekształcenie SP w Olszewnicy w trzyoddziałową filię. - Od opinii w sprawie Olszewnicy będziemy się odwoływać – zapewnia wójt Anna Mróz.

Uchwały intencyjne w sprawie reorganizacji pracy tych szkół zostały podjęte przez radnych w styczniu. Postanowili, że należy zlikwidować z końcem roku szkolnego ośmioklasową szkołę w Grabowcu, a w Olszewnicy utworzyć trzyoddziałową filię szkoły w Polskowoli, zamiast pełnowymiarowej podstawówki.



Głównym powodem ograniczenia działalności szkół jest oczywiście argument finansowy. Gmina wskazuje, że z roku na rok rośnie udział jej środków utrzymaniu szkół, gdyż przekazywana na nie subwencja oscyluje w granicach 40- 50 procent. Pod największym obstrzałem znalazła się Szkoła Podstawowa w Grabowcu. Tu w klasach 1 – 8 uczy się obecnie 22 uczniów. Dla nich szkoła utrzymuje 11,5 etatów nauczycielskich, na których uczy 18 nauczycieli.  (...)

W kuratorium gmina przedstawiła swoje argumenty, za zamknięciem jednej szkoły i ograniczeniem działalności drugiej. Natomiast rodzice dzieci z obu szkół, oraz radni reprezentujący te dwa okręgi i zaangażowani politycy słali sprzeciwy, dowodząc, że szkoły w obu miejscowościach są potrzebne w pełnowymiarowych formułach. Były protesty i zebrania w szkołach. - Finał jest taki, że jak się dowiedzieliśmy, już tydzień temu w gminie była informacja, że Grabowiec ma być zamknięty – mówi nam mieszkaniec tej wsi i rodzic ucznia z grabowieckiej szkoły. - Na co były nasze monity? Jeździliśmy do delegatury kuratorium w Białej Podlaskiej, tam słuchaliśmy zapewnień, że nie ma opcji, żeby nam zamknąć szkołę. A teraz, co? Widać, jak wszyscy mają nas w poważaniu. Niezależnie od opcji. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (94)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 28.03.2020, 23:19
I odbyła się sesja. Pani nakazła na koniec przestrzegać i stosować sie do zaleceń rządu w sprawie epidemii koronawirusa, a sama w gminie remontuje całą parą, żadnych zasad odległości nie ma bo musi mieć pięknych gabinecik, szkoły nam zamykać nadal chce a kasa na remonty idzie i to duża. A pracownicy muszą pracować w takich warunkach. narażając swoje zdrowie, a nawet może i życie. Jak tak można? Gdzie sanepid, wojewoda?? Ale macie co chcieliście.
?
? 24.03.2020, 20:34
A jutrzejsza sesja rady gminy się odbędzie?
Rolnik
Rolnik 23.03.2020, 07:46
Do myślicieli Gminy. Proszę się zastanowić nad problem który może przed nami stanąć. Brak wody. Ludzie w tych nie pewnych czasach zużycie wody będzie coraz większe. Choćby sytuacja z częstszym myciem rąk , praniem ect... związana z koronawirusem pogoda też nie na pawa optymizmem brak śniegu mało opadów wiatry już można zauważyć wyschnięta ziemię na polach. Przy jednym ujęciu wody gmina może długo nie pociągnąć aby zapewnić nieprzewarlnosc dostaw.
W.R.
W.R. 22.03.2020, 16:17
A ja jestem ciekaw czy ktoś z gminy pofatygował się do tych szkół żeby porozmawiać z nauczycielami rodzicami i uczniami. Czy ktos probowal ostudzic emocje, dac jakies zapewnienia, wyjasnic cala sytuacje? Pani wojt, inspektor oswiaty, ktos z radnych? Czy wszystko jest zalatwiane oplotkami? A moze wstyd spojrzec teraz ludziom w oczy?
Rodzic
Rodzic 23.03.2020, 16:10
I tak zamkną tę szkołę w Olszewnicy?? przecież mają znajomego dawnego mi..stra. Nawet dziennika elektronicznego nie będa nam instalowac . Czy nasze dzieci gorsze od innych??
,
, 22.03.2020, 17:04
wszystko już matejkowa wyjaśniła :))))))))))))
:(
:( 22.03.2020, 16:22
Najlepiej kartkę puścić przez wieś i sprawa wyjaśniona. Tak się traktuje ludzi. Najlepiej z daleka robić swoje i nikogo nie pytać
To
To 23.03.2020, 10:45
Wydrukować i listonosz rozniesie
...
... 22.03.2020, 18:19
Kartka przez wies. Haha. Juz raz byla puszczona. Troche to zenada.
?
? 22.03.2020, 11:09
Ciesze się,że wszyscy siedzicie w domu. Co prawda wylewacie żale, jad i złość na innych ale przynajmniej jesteście bezpieczni wszyscy :)dzisiaj niedziela więc nie zapomnijcie zrobić sobie przerwy na wysłuchanie Mszy Św. i pomodlenie się za chorych i tych co im pomagają, możecie też wspomnieć w modlitwie wójta:) w końcu trzeba kochać bliźniego jak siebie samego :) bez względu na wszystko są teraz ważniejsze problemy niż wasza Olszewnica a pisanie tutaj nie zmieni w żaden sposób biegu wydarzeń tylko jeszcze bardziej złość nakręca w was - warto? nie boicie się kary za takie zachowanie niechrześcijańskie?
ja
ja 05.05.2020, 21:33
pomodlę się o rezygnację pani wójt ze stanowiska
.
. 06.05.2020, 12:29
A ja postaram sie o referendum w sprawie odwolania jej ze stanowiska.
Zły
Zły 22.03.2020, 15:49
O czym Ty piszesz, to jakieś brednie. Zachowanie niechrześcijańskie? Puknij się w głowę. Daj się wypowiedzieć każdemu, nie każdy musi myśleć tak jak Ty.
.
. 22.03.2020, 17:00
wypowiedzieć? właśnie o tym mówię - ty plujesz a ja mam się "puknąć w głowę" - może czas żebyś ty się puknął. tak to z wami jest - tylko wasze najważniejsze - żałosne małe istotki co się chowają za anonimowym nickiem i używają sobie na innych a w życiu wszystkich w ... całują i udoją że to inni są ci źli - niedobrze się robi
Zły
Zły 22.03.2020, 17:11
Nerwy się odzywają bo ktoś ma inne zdanie?
,
, 22.03.2020, 21:58
a tobie to sprawia przyjemność co? tyle twojego co sobie tu poujadasz-nie denerwujesz mnie- ja się ciebie brzydzę
Pisarz
Pisarz 21.03.2020, 15:31
Kto rządzi gminą tępi nauczyciele z Bożej Łaski i oni kreują rzeczywistos społeczną nie Pani Wójt
-
- 05.05.2020, 21:36
pani inspektor też jest nauczycielem pisarzu
Ola
Ola 21.03.2020, 14:09
https://miedzyrzec.info/artykuly/pomoc-z-chin-i-zahajek/
Ola
Ola 21.03.2020, 14:02
Proszę można przekazać za free rękawiczki i płyny bakteriobójcze https://miedzyrzec.info/artykuly/pomoc-z-chin-i-zahajek/
:)
:) 22.03.2020, 13:45
Oczywiście że można tylko szkoda że do Lublina a o Międzyrzecu podobno zapomnili ?
Radek
Radek 20.03.2020, 21:46
A Orzeł Kąkolewnica przepraszam pan Grzegorz G zajął się sprzedażą rękawiczek jednorazowych jaki łaskawy całe 29.9 zł ot poczuł interes na koronie a taki miłosierny w dobie kryzysu powinien przekazać je dla szpitali tam gdzie to jest niezbędne ale cóż takie to miłosierdzie
Kot
Kot 20.03.2020, 22:19
Ciebie powinni przekazać do szpitala ;) ;) ;)
?
? 20.03.2020, 22:24
W Łukowie jest odpowiedni i w dobie koronawirusa bynajmniej nie jest to zakaźny ??
Ja
Ja 20.03.2020, 20:23
Na początek trzeba się zabrać za tych emerytów pracujących w szkołach i w Urzedzie żeby młodzi mileli gdzie pracować a pałą ich nie wygonisz bo to czasami wielkie nazwiska.
.
. 21.03.2020, 09:36
jestem za
:}
:} 20.03.2020, 21:21
na początek to dyrektorzy powinni zarabiać tyle samo a nie według uznania ten nasz, tamten nie więc ma mniej .Ta pani nasza 1.5 etatu ,ta też niech ma i druga w przedszkolu stażystka ponad 4 tyś a co tam stać nas jest z nami
:)
:) 21.03.2020, 09:35
jak by dyrektorzy jednakowo pracowali to by jednakowo zarabiali :)))))
K
K 21.03.2020, 23:01
Właśnie szkoda, że tak nie jest. Wszędzie są osoby, które się starają, dużo pracują, mają odpowiedzialne zadania, a nie są za to doceniani czy odpowiednio wynagradzani. Proszę nie ściemniać, że niektórzy dyrektorzy zarabiają więcej bo lepiej czy więcej pracują. Wynagradzania powinny być za konkretną pracę, a nie za to, że ktoś ma długi staż pracy albo, że jest dyplomowany. Niestety w przypadku nauczycieli wynagradzania są z góry ustalane, a szkoda. Nie każda praca wymaga poświęcenia czasu. Nauczyciel wfu nie jest zapracowany, albo plastyka, technika czy nauczanie początkowe.
Ja
Ja 22.03.2020, 07:57
Madre slowa
Przeczytane we wspólnocie
Przeczytane we wspólnocie 20.03.2020, 14:01
Takie oszczędności, że jeden stażysta zarabia 4319 na rękę (reszta stażystów ma ok 3000) a nauczyciel z 30sto letnim doświadczeniem 4500. Nawet prosty chłop się doczyta w tych tabelkach kto ma znajomości.
Ccc
Ccc 21.03.2020, 15:24
Akurat udzielę informacji podstawa wynagrodzeń z góry są podawane w przedziałach dla nauczycieli więc jeżeli nauczyciel stażysta ma 2lub np. 4 godziny to więcej zarabia. Więc reasumując tutaj nie wchodzą znajomości CHYBA że dyrektor dam podejmuję decyzje i daje swoim znajomym ..




?
? 20.03.2020, 20:44
A stażysta czy stażystka bo to by wiele wyjaśniło ??
/
/ 20.03.2020, 21:04
stażystka w jednej szkole a w drugiej inspektor na 1.5 etatu ciągnie na dwóch stołkach ,co tam sami swoi
;)
;) 21.03.2020, 09:33
i jeszcze wielu nauczycieli na dodatkowych umowach w innych szkołach, albo maja dodatkowa działalność np. Tiry (jak jeden dyrektor) albo ma pół etatu nadliczbowych godzin - cóż jak ktoś się pracy nie boi to ją zawsze znajdzie - pracuje i ma kasę w czym problem? może tez spróbuj popracować zamiast zazdrościć
Artykuły ze zrozumieniem
Artykuły ze zrozumieniem 23.03.2020, 20:05
No w artykule nylo sama pensja ze szkoły nikt tu o tirach itp nie mowi i nie byli napusane firma wlasna plus komu oczy mydlic chcecie ot stażysta 4319 zl na rączkę za co swoj człowiek dostaje wstyd poprostu wstyd
????
???? 20.03.2020, 17:13
I to jest naprawdę dziwne
Jan
Jan 20.03.2020, 16:57
Dlaczego takie zarobki mają nauczyciele, obciąć 1/3 i na pewno będą chętni do pracy. Jak tak może być że nauczyciel w Warszawie ma prawie 30 uczniów w klasie a u nas mają po 5 uczniów i zarabiają tak samo? Do tego jakie są koszty życia w Warszawie a jakie na wsi. Trzeba zmienić system wynagradzania tylko nikt się nie odważy ruszyć temat. Byłyby pieniądze na utrzymanie małych wiejskich szkół
?
? 21.03.2020, 13:12
To bardzo dobry wpis, dlatego u nas w gminie znalazły się osoby, które to zobaczyły i nie bali się ogromnej krytyki, nawet nienawiści i powoli robią porządek. Jak może nauczyciel mówić że to dla dobra dzieci jak jest 2 lub 4 uczniów. Dla dobra tylko swojego. Przecież dostają dodatek wiejski, mało uczniów w klasie, wolne 56 dni lub 36 dni, wolne ferie wakacje. A my ludzie pracy ile tego wolnego, rolnicy ile tego wolnego. To prawda jakby było więcej dzieci w klasie i nauczyciele poszli na emeryturę dyplomowani na pewno gmina trochę by zaoszczędziła. A tutaj słychać że nauczyciele znowu we wrześniu ok. 6 procent wynagrodzenia w górę. Ciężko czas nastał dla samorządów z taką ilością szkół. Powodzenia życzę pan Wójt i radnym którzy chcą coś zrobić dla nas mieszkańców.
:)
:) 20.03.2020, 09:37
" Mądra decyzja Kuratorium" a to coś nowego :). Gdyby była mądra to nikt by się od niej nie odwoływał. Jak zwykle najważniejsze są etaty a nie dzieci no i już wiadomo również o co walczycie skoro publikacja pokazuje ile zarabia pedagog no to ok. 5 tyś !!!! I za co za 40 % wyników na koniec szkoły przy prawie indywidualnym nauczaniu... żenujące!! Odwołanie ocenia ministerstwo a nie koleżanka koleżanki od zupek i cappuccino i makowca spożywaj spożywanych w zaciszu !!!!
.
. 20.03.2020, 19:23
jest to mądra decyzja KURATORIUM ,zależy kto się odwołuje i od czego , to jest wasz poziom rządzenia
.
. 21.03.2020, 09:28
z pewnością do tego poziomu niektórzy nie dorośli i potrzebne są zmiany jak najszybciej, po co masz się męczyć skoro nie nadążasz za zmianami i wciąż siedzisz w czasie przeszłym bo ci wtedy było dobrze
:)
:) 20.03.2020, 21:02
Coś więcej umiesz czy tylko skamlać poczejamy na decyzję organu nadrzędnego zobaczymy co napiszą!!
.
. 20.03.2020, 21:15
oj przy głosie chyba druga dama naszej gminy
.
. 21.03.2020, 09:26
oj wraz z całą opozycją obecnej władzy chyba :)))))))
?
? 20.03.2020, 10:30
Odpowiedź do :) ; przecież byliście już w ministerstwie żeby zamknąć i co ???
.
. 21.03.2020, 09:25
to jeszcze nie wiesz co :) dowiesz się w swoim czasie :)
:)
:) 20.03.2020, 10:54
Jakiś Ty niedoinformowany wywiad źle dział trzeba było otaczać się mądrzejszymi od siebie nawet nie znają kodeksu administracyjnego zresztą Ty też :) no i pamiętaj że po ministerstwie jest NSA :).
?
? 20.03.2020, 16:19
Odpowiedź do :) I ABW
Ulubieniec
Ulubieniec 19.03.2020, 22:10
Pani Wójt Anna Mróz odpowiada z tą bezradność nauczycieli w obecnej kryzysowej sytuacji w oświacie w Gminie Kąkolewnica? Brak wszystkiego planu działania ,kontroli nad podległa kadrą, już nie wspomnę o dzienniku elektronicznym. Taka mądra, a taka głupia? Czy kieszenie napełnione? A teraz pałac dla królowej trzeba remontować ,aby przez chwilę poczuła się nią! Kosztem całej społeczności kąkolewskiej.
!
! 21.03.2020, 09:24
kontrole nad kadrą nauczycieli sprawuje dyrektor a nad nauczaniem kuratorium, wójt rozlicza z kasy
.
. 20.03.2020, 18:48
Wójt namawia dyrektorów od jesieni na dzienniki elektroniczne - na razie działa tylko w polskowoli i niedługo w brzozowicy ruszy a co robi reszta dyrektorów?
Ok
Ok 21.03.2020, 08:06
No Polskowola kraina miodem płynąca tam wszystko jest pierwsze i wogole cud miod
.
. 21.03.2020, 09:22
Brawo dyrektor z Polskowoli, że tak umie z władzą współpracować
?
? 20.03.2020, 20:50
No weź oni są z tej partii co uczyła Francuzów jeść widelcem a ty im tu takie rzeczy że oni nie potrafią .....
ja
ja 20.03.2020, 19:01
tam żądzą wójcinie przychylni
.
. 21.03.2020, 09:40
a co ? pewnie ty byś chciał jeszcze sobie dalej porządzić :))))))
p
p 20.03.2020, 19:07
dyrektorka w Brzozowicy zarabia najwięcej pewnie największa szkoła w gminie ,czytajcie dalsze artykuły wspólnoty
.
. 21.03.2020, 09:21
kompetentna to zarabia :)
:)
:) 20.03.2020, 10:22
Pani Wójt jest od ponad roku poprzednik był od ponad sześciu lat skoro taki był świetny mógł oświatę przygotować .. widocznie mu nie zależało a podobno wyśmienity pedagog i dyrektor :)))). Plan działania jest taki by siedzieć w domu !!! Jeśli chodzi o panowanie nad pedagogami i personelem .. przecież dyrektorzy szkół z poprzedniego rozdania wyśmienici i najlepsi. Ps. Jak Ci się nie podoba złóż skargę do kuratorium :) wpadną cappucciny łykną i makowca zjedzą :)))
:)
:) 20.03.2020, 18:46
co prawda to prawda!
B
B 20.03.2020, 11:17
Przecież pani wójt ciągle mówi że poprzednik był zły to czas coś pokazać. Rok minął i nic nie widać. Co jest lepiej? Proszę wymienić osiągnięcia. Niby takie oszczędności poczynione i co? Gdzie te oszczędności - chyba na remont pałacu o którym ktoś wspomniał. Niestety ale prawda jest taka, że nasza wójt nie ma wiedzy na temat funkcjonowania gminy. Co jej podpowiadacze podpowiedzą to tak robi
:)
:) 20.03.2020, 18:45
Pani wójt prawdę mówi bo poprzednik BYŁ zły. a osiągnęła więcej przez rok niż tamten przez 6 lat
?
? 20.03.2020, 19:06
Co takiego osiągnęła przez ten rok a nawet więcej niż rok? To że niby oszczędza na wszystkim i wszystkich? Co z tych oszczędności. To że szkołę zlikwidowała? Akurat to popieram ale jakie to osiągnięcie jak powtarzała ciągle że to radni likwidują. Co takiego zrobiła? Radni robią robotę za nią a ona zbiera pochwały. Wyremontowała drogę na Wschodniej teraz na Południowej tylko to wszystko zapoczatkowane przez złego Ładnego. To wszystko co pani wójt zrobiła to i tak byłoby zrobione. Palcem nie kiwnela w tych tematach a chwali się na każdym kroku. Pierwszym osiągnięciem będzie remont pałacu. Proszę nie ściemniać że będzie to koszt farby. Chyba ktoś nie robił remontów jeśli takie bzdury pisze. Akurat tutaj zgadzam się co do remontu bo należy się, ale nie w tym czasie, ludzie!!! Jeśli rzeczywiście remont będzie polegał tylko na pomalowaniu ścian to słabo. Jak już się coś robi to z głową trzeba robić - to słowa pani wójt. Taki remont na odpier... to śmiech. Po co to robić. Zero pomysłów, tak samo z pomysłami ogólnie na gminę.
:)
:) 21.03.2020, 09:18
nawet jeśli remont będzie droższy, to i tak jest potrzebny bo te boazerie komunistyczne to wstyd, a wójt powinna zrobić rzeczywiście porządny remont, teraz jest najlepszy czas bo gmina i tak zamknięta, więc jeśli to komuś przeszkadza to tylko pewnie pracownikom. Moim zdaniem bardzo dobrze że robi, w końcu nie dla siebie bo to budynek gminny a nie prywatny i nasza wizytówka
?
? 20.03.2020, 20:58
Wybacz po latach tłustych przychodzą chude brał poprzednik kredyty trzeba spłacać . Nie zamkną szkół jak mógł to zrobić by nie generowały kosztów to teraz trzeba ciąć !!! Jeśli chodź o remont to nawet jak kosztował będzie 30 tyś to i tak tylko półroczna pesja pedagoga co uczy na 40 %. Wiekszy będzie pożytek remontu jak trzymanie nieudaczników !! I żeby mi to jasne było no i nie skamlać pod tym postem ??
Zainteresowany
Zainteresowany 20.03.2020, 19:35
Ja tak słucham od dłuższego czasu ze ZŁY był tamten wójt, rada zła, nic nie robili, taka gmine zastali bogata(4,5 mln. długu obecni radni teraz sa z Turowa, cos się nie chwalą że zostawili tyle długu, obecny szef budżetówki i wtedy był) tylko jakoś sie po wsiach robiło wszystko, nie tylko Kąkolewnica i na szkoły było. Nie daj boże żeby ktos zachorował teraz, bo bedzie, że to wina Ładnego. Dajmy mu już spokój, chłopina niech uczy te dzieci jak umie najlepiej i juz. Jest teraz i tu.
,
, 21.03.2020, 09:14
poprzednik podwoił dług o 100% a nowy wójt go spłaca, zauważ że dług się obecnie zmniejsza
ja
ja 20.03.2020, 18:58
tak osiągnęła więcej w tak krótkim czasie zryw do referendum to trzeba się umieć tak wykazać
:)))))
:))))) 21.03.2020, 09:01
nie strasz nie strasz bo się ....
:)
:) 20.03.2020, 11:55
Bo był to widać jak by coś dobrego zrobił i wybrali by ponownie ... Remont bardzo dobra decyzja interesantów brak i na dwa wiadra farby stać gminę to koszt 200 zł . Pesja pedagoga co uczy na 40 proc ? bo sam tyle umie to koszt ok 5 tyś coś jeszcze ????
aśka
aśka 19.03.2020, 22:32
Jasne, wszystko jej wina. Jakim trzeba być idiotą żeby w ogóle tak myśleć. Nie wiem jakich masz nauczycieli, ale większość bardzo się stara i wójt nie ma tu nic do rzeczy, jeśli już to dyrektorzy powinni pilnować aby ich pracownicy nie robili sobie wakacji tylko pracowali ( z reszta większość to robi, patrząc na prace zadawane mojemu dziecku, to starają się aż za bardzo). Przestań więc wylewać na nas swój jad. Lepiej zajmij się czymś pożytecznym-maski zacznij szyć albo coś innego wymyśl żeby ludziom pomagać a nie na nich pluć. Wstyd !!!!
Znajomy
Znajomy 20.03.2020, 11:22
A czyja wina jak nie wójta. Wójt odpowiada za gminę. Najlepiej szukać winnych i siedzieć brać kasę nie małą.
My
My 20.03.2020, 20:53
Siedział poprzednik i nic nie zrobił i teraz siedzi w szkole i kaskę kilka tysięcy bierze.
:)
:) 20.03.2020, 18:43
o nauczycielach z olszewnicy mówisz?
Zatroskany mieszkaniec
Zatroskany mieszkaniec 19.03.2020, 08:41
Grabowiec to rozumiem, ale Olszewnica dalej sie Pani nasza odwołuje. Kurator dał negatywną decyzję. Oszczędności ciągle słyszymy, a remontowane sa gabinety wojta i sekretarza i sekretariat, i to w jakim czasie zebyśmy nie widzieli, bo epidemia, to zamknięty jest urząd i tutaj śa pieniądze, a na nasza szkołę to nie było i nie ma? Szkoda śłów, a pracownicy co na to nie boją sie zarazić wirusem jak pomagają wszyscy razem w remoncie. To po co to było zamykać urząd? Brak szacunku i w takiej sytuacji do ludzi?. Czy to nie czas na referendum???
Zatroskany obywatel
Zatroskany obywatel 20.03.2020, 21:16
A nie widzi zatroskany mieszaniec jak przyjeżdżają kierowcy, mieszkańcy gminy i powinni wraz z rodziną mieć kwarantannę a przychodzą do pracy to tego nikt nie widzi,jak stoją pod sklepem to tego nikt nie widzi, jak chodzą do kościoła a osoba przechodzi kwarantannę to tego nikt nie widzi. A co do szkół to co się dziwić nie po to podejmowali uchwały żeby się od tej jednej nieodwoływać Olszewnica jak przyszłą negatywna. Przecież radni i Wójt chcieli pomóc w założeniu Szkoły Społecznej i wszystko by zostało po staremu ale nauczyciele wyrazili się jasno tam takich zarobków by NIE MIELI z czym do ludzi. ŻAL.
aśka
aśka 19.03.2020, 19:32
Przestań już, bo żal ściska. Wójt od początku nie ukrywała że się odwoła jeśli decyzja będzie negatywna więc czego się spodziewałeś. A na remont w gminie jest teraz najlepszy czas, bo gmina zamknięta dla mieszkańców. Ten wystrój komunistyczny to był wstyd dla nas wszystkich. Jeśli chodzi o pieniądze to na farbę i darmową robotę pracowników jeszcze nas stać. Tylko lenie takie jak ty wiecznie nie zadowolone same nic nie robią i krytykują jak ktoś coś robi. Całkiem wam powinni te szkołę zamknąć i byłby spokój, nie doceniacie co dostaliście i tyle.
Obserwator
Obserwator 20.03.2020, 07:06
Dostaliśmy do Kuratorium a nie od Gminy. Doceniamy MADRE decyzję z kuratorium a Gmina nadal nie może się z tym pogodzić. W środę 2 godziny przed zamknięciem szkoly Pani Wójt razem ze SWOIM.... Latała po szkole i po placu i zdjęcia robiła jakby nie wiedziala wcześniej w co szkocka jest zaopatrzona WSTYD. A na to wszystko patrzyli rodzice, uczniowie, pracownicy szkolni i PODZIWIALI. No cóż czas im uciekał. ???
:).
:). 22.03.2020, 10:16
Zacznijmy od początku: nie latała tylko chodziła :) ,Nie ze swoim tylko z pracownikiem :) , Jeśli naocznie chciała stwierdzić stan infrastruktury to świadczy tylko o tym że nie dowierza kuratorium bo może ono było w innej szkole :). A teraz po twoim wpisie widać jak słuszna ta decyzja o reorganizacji. Skoro tak wysławiasz się na lekcjach to nie dziwne że dzieci zdają egzaminy na 40 %. Myślę że z Paniami z kuratorium dobrze wam się rozmawiało bo wyższego poziomu od was nie przedstawiają też uczyły na 40 proc. i wylądowały tam gdzie są także jest szansa i dla Ciebie. I będziesz miała szanse pić capucine co dnia !!!!!!
!!!
!!! 22.03.2020, 11:55
No tak ty pewnie nauczysz na 100 % spróbuj zobaczymy wszyscy be ciekawe jaki z ciebie rodzic
:)
:) 22.03.2020, 12:57
Słuchaj gwiazdo pedagogiki :) 40 % to nawet nie połowa wiec albo sama nic nie umiesz albo nie potrafisz uczyć czemu jak widać klaszcze to wasze kuratorium !!! Oczywiście przy 7 osobach w klasie. A jaki ze mnie rodzic to zapytaj moich dzieci ...... no ale wy tylko potraficie mówić że wszyscy będą worki na budowie nosić itp. A sama nie wiem czy przy pieczarkach sobie poradzisz :)
{.
{. 22.03.2020, 10:25
oj za daleko się posuwasz obrażasz kuratorium bo ma inne zdanie niż pani wójt i pani gosek nie ładnie,a na zapoznanie się z szkołą w Olszewnicy to miała dość czasu a nie teraz ,wcześniej to pewnie nie wiedzieli jak ta szkoła nawet wygląda.przepraszam za błędy widać nie chodziłem na korepetycje do pewnej pani
:)
:) 22.03.2020, 13:07
Nie posuwam się tyko mówię co widzę !!!! Wasze kuratorium z rzeczywistością ma nie wiele wspólnego skoro twierdzi że są lepsze warunki niż gdzie indziej !!! Po tej capucinie i makowcu widzi co innego niż na zdjęciach :))). No a skoro tak widzi to jest z wami w zmowie bo jak inaczej to nazwać lub na haju po makowcu :))))). I jeszcze jedno za prawdę nie wolno się obrażać a opinia o was i kuratorium wydana prze zemnie jest rzetelna !!!!!
,
, 22.03.2020, 10:45
jak się nakłamało do kuratorium na temat warunków nauczania to pewnie trzeba było zdjęcia zrobić, żeby ci wyżej na własne oczy ocenili te warunki, czegoś się boicie - bardzo dobry pomysł i wyjdzie szydło z worka :)))))
B
B 21.03.2020, 15:37
Ktoś pisząc ten post to SZKODZKĄ popijał.?
Głupce
Głupce 20.03.2020, 07:56
Jak zwykle zapali. W ostatnim czasie przypomniała sobie ze zdjęciami moze pogrążyć Olszewnice. Ani Dzień dobry ani do widzenia nic wpadli wypadli ot tylko tyle umieją zero szacunku dla nikogo
;)
;) 22.03.2020, 10:56
trudno sobie to wyobrazić co piszesz- dzień dobry nie powiedziała? może raczej gadać z tobą nie chciała i na kawkę i ploty nie miała czasu - znając ciebie to bardziej prawdopodobny scenariusz. papier wszystko przyjmie, ludziom można wiele głupot nagadać i ci uwierzą przez chwilę ale pamiętaj że każde kłamstwo łatwo udowodnić. i bardzo dobrze takich dyrektorów co myślą tylko o sobie i swoich zarobkach powinni na bruk wywalić, gdyby ci zależało na szkole i dzieciach jak wmawiasz rodzicom to brałabyś szkołę społeczną i nie patrzyła na kasę, ale tak nie jest. rodzicom wmawiasz że im pomagasz ale tak naprawdę myślisz tylko o sobie, bo już lepiej jak teraz to ci nigdy nie będzie-ale koniec tej samowolki bliski więc się zacznij pakować
To
To 22.03.2020, 16:29
Proszę sie liczyc ze słowami i od naszej Pani Dyrektor wara ok .Zajmuj sie szkołą gdzie jest bałagan chcecie telewizje jeszcze .Boginie sie znalazly
.
. 24.03.2020, 08:01
idź kupić jej drugi koszyk, tylko większy bo na pożegnanie :))))))))))))))
?
? 22.03.2020, 16:02
Z tym dzień dobry to ktoś dobrze zauważył. Pani Wójt nie poteafi mówić dzień dobry. Wchodzi wszędzie jak do obory. Myśli chyba, że to jej ma się każdy kłaniać. Niestety ale nie ma szacunku do ludzi i to jest prawda nie do podważenia. Jej wypowiedzi także świadczą o braku szacunku. Przykre ale prawdziwe, takiego mamy wójta. Wstyd
Rodzic
Rodzic 21.03.2020, 15:39
A to akurat nie prawda bo stałam z Panią Anią i rozmawiałam i nie ukrywała po co przyjechali. Popieram.
;)
;) 21.03.2020, 08:59
Za to wy szacunek okazujecie na każdym kroku taki, że jak tu was nie "szanować"
Niemaopcji
Niemaopcji 19.03.2020, 06:18
18 nauczycieli do 22 uczniów. To rodzice tych uczniów tam i pracują i chcą na etat :)

Pozostałe