Biała Podlaska: Przeznaczyli 350 tys. zł na ulicę poza planem

  • 19.03.2020, 13:23
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Przeznaczyli 350 tys. zł na ulicę poza planem
Zaledwie miesiąc temu prezydent miasta ogłosił plan budowy ulic w ramach tzw. „Białej księgi”, która obejmuje inwestycje drogowe na okres całej kadencji obecnej władzy, a radni już wnoszą o zabezpieczenie pieniędzy na inwestycje priorytetową, która na liście planowanych na kolejne cztery lata inwestycji się nie znalazła. Takim priorytetem jest budowa dojazdu do bialskiej onkologii, która ma zostać oddana w październiku tego roku.

Radny Dariusz Litwiniuk (klub Zjednoczonej Prawicy) wniósł poprawkę do budżetu miasta, by 350 tys. zł przeznaczyć w tym roku na budowę ulicy dojazdowej do kompleksu bialskiej onkologii, od ul. Jana II Kazimierza. Pieniądze miałyby pochodzić z działu „zobowiązania kredytowe”, gdzie zabezpieczono ponad 2 mln zł. – Przypominam, że będąc w komisji opracowującej tzw. „Białą księgę”, dowiedziałem się, że budowa tej ulicy jest poza dyskusją i dlatego nie będzie uwzględniona w planie inwestycji drogowych na tę kadencję – przypominał radny.


To, że takie decyzje na komisji pracującej nad planem drogowym w mieście zapadły, potwierdził przewodniczący rady Bogusław Broniewicz. – Moja wypowiedź odnosiła się wówczas  do tzw. sytuacji wyjątkowych i rzeczywiście jako przykład takiej sytuacji podana został ulica dojazdowa do bialskiej onkologii – przyznał również wiceprezydent Maciej Buczyński.
Radni w głosowaniu zdecydowali, że poprawka do budżetu, zgłoszona przez Dariusza Litwiniuka jest zasadna i 350 tys. zł w tegorocznym budżecie zabezpieczono na budowę wnioskowanej ulicy. Nie wiadomo jednak, czy ta kwota zabezpieczy inwestycję, gdyż jak mówi wiceprezydent, dopóki nie będzie wykonanych prac projektowych, nie można oszacować kosztów przedsięwzięcia.
Wiadomo natomiast, że inwestycja w budynek onkologiczny, która ruszyła w 2018 roku, ma zostać ukończona w październiku tego roku. Jej koszt oszacowano na to 55 mln złotych, z czego 35 mln zł to pieniądze z budżetu szpitala, a 0,7 mln zł pochodzi z budżetu województwa lubelskiego. Na resztę szpital zaciągał kredyt. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe