Biała Podlaska: Parking do poprawki

  • 19.03.2020, 13:32
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Parking do poprawki
Parking przy stadionie miejskim, zgodnie z zapisami w umowie z wyłonionym wykonawcą miał być gotowy do końca ubiegłego roku. Prace nadal trwają, bo położona kostka musiała być zdjęta. – Za swoje błędy płaci wykonawca – poinformował wiceprezydent Maciej Buczyński.

Przetarg na budowę parkingu przy stadionie miejskim został rozstrzygnięty na początku listopada ubiegłego roku. Miasto wybrało ofertę firmy Kamidek z Konstantynowa, która zdeklarowała się wykonać inwestycję za 639 tys. 954 zł. Termin realizacji inwestycji określono na 31 grudnia 2019 roku. Parking jednak do tej pory nie został wykonany i oddany do użytkowania.


Temat na ostatniej sesji rady miasta poruszył radny Zjednoczonej Prawicy, Henryk Grodecki. – W trakcie realizacji prac nadzór inwestorski stwierdził, że wykonane podłoże nie wytrzyma nacisku parkowanych tam samochodów. Przy takiej realizacji parkingu, za rok trzeba by prowadzić naprawy. Dlatego wykonawca musiał wzmocnić podłoże, przez co prace chwilowo były wstrzymane – wyjaśnił wiceprezydent Maciej Buczyński. - Wykonawca praktycznie położył już cały parking i musiał tę prace niszczyć. Kto za to zapłaci? Chciałbym wiedzieć, kto zawinił, wykonawca czy zleceniodawca, czyli Urząd Miasta? – dopytywał radny.  Wiceprezydent Buczyński sprawę stawia jednoznacznie. – Za swoje błędy płaci wykonawca – stwierdził odpowiadając radnemu.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe