Powiat radzyński: Zapiecek rozdysponował granty

  • 21.03.2020, 09:40
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Zapiecek rozdysponował granty
Dziewięć stowarzyszeń i dwóch przedsiębiorców otrzymało granty finansowe z PROW Województwa Lubelskiego. To w ramach realizowanego przez LGD „Zapiecek” projektu „Akademia Rozwoju Lokalnego”.

„Zapiecek” rozdysponował łącznie 175 tys. 423 zł. - Te pieniądze pomagają zaktywizować lokalną społeczność. Dzięki temu beneficjenci mogą zrealizować wspaniałą misję w mniejszych miejscowościach, na terenach wiejskich, pielęgnować kulturę i tradycję polską, rozwijać ją i przekazywać młodym pokoleniom – mówił obecny przy przekazaniu grantów, 9 marca w starostwie radzyńskim, wicemarszałek Michał Mulawa.

Stowarzyszenie Przyjaciele Ossowy otrzymało 8 tys. 350 zł na projekt „Tradycyjne Wartości - Cyfrowe Możliwości”. Koło Gospodyń Wiejskich "Supermenki" w Ulanie-Majoracie otrzymało na program grant "Baby do garów?” 14 tys. 591 zł. Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych otrzymane 46 tys. 060 zł przeznaczy na działania „Kierunek Lider”. Koło Gospodyń Wiejskich w Turowie na „Innowacyjne kierunki rozwoju gospodarstw” otrzymało 19 tys. 830 zł. Koło Gospodyń Wiejskich w Sętkach na działania pod hasłem „W krainie serów - wzmocnienie kapitału społecznego poprzez szkolenie z serowarstwa domowego” otrzymało 16,5 tys. zł. Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Olszewnica "Olszewiacy" otrzymało wsparcie w kwocie 12 tys. 862 zł na działanie "Bądź świadomy w swojej dziedzinie". Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim na przedsięwzięcie „Szkolenia dla liderów z terenu Gminy Radzyń Podlaski” otrzymał 22 tys. 020 zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe