Biała Podlaska: Policjanci ponieśli konsekwencje służbowe

  • 24.03.2020, 13:05
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Policjanci ponieśli konsekwencje służbowe
Dwójka funkcjonariuszy bialskiej komendy za naruszenie zasad etyki zawodowej została już prawomocnie ukaranych naganą. Wszczęto wobec nich także postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia ze służby. Na razie jest ono jednak zawieszone ze względu na trwające wciąż śledztwo. To efekt wydarzeń z października ubiegłego roku, które opisaliśmy w Słowie. 

Działania w kierunku zwolnienia policjantów podjął jeszcze poprzedni komendant miejski. - Obecnie postępowania są zawieszone z urzędu, gdyż rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji zależy od uprzedniego rozstrzygnięcia prokuratury. Mundurowi zostali już prawomocnie ukarani naganą - informuje podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa bialskiej KMP. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 22 października, około godziny 15. na al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Zastępca komendanta głównego, komendant wojewódzki oraz wyżsi oficerowie właśnie oddawali do użytku nowy komisariat w Wisznicach, gdy auto należące do funkcjonariuszki ruchu drogowego wjechało w latarnię. Następnie pojazd porzucono na poboczu a kierowca uciekł.

Szybko okazało się, że jego właścicielką jest policjantka. Po jakimś czasie zjawiła się ona na międzyrzeckim komisariacie, w towarzystwie drugiego z policjantów, gdzie poddała się badaniom na trzeźwość. Pierwszy wynik nie wykazał zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak drugi pomiar pokazał 0,29 mg. Od policjantki pobrano także krew do badań. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 marca

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wala
Wala 25.03.2020, 18:05
Bawili się imprezka, toast

Pozostałe