Rząd wprowadza zakaz opuszczania domu

  • 24.03.2020, 14:03
  • Red.
Rząd wprowadza zakaz opuszczania domu
Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego zadecydowano o wprowadzeniu kolejnych restrykcji na terenie Polski. Chodzi m.in. zakaz opuszczania domu i zakaz przemieszczania się.

Rząd właśnie poinformował, że od środy, 25 marca, w naszym kraju będą obowiązywały nowe restrykcje. Ograniczenie w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami:

- drogi z pracy i do domu

- wolontariatu w walce z koronawirusem

- niezbędnych spraw życia codziennego, czyli np. zakupów albo wizyty u lekarza.

W zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby:

- wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

Ponadto w wydarzeniach kościelnych może brać udział jednocześnie nie więcej niż 7 osób (łącznie ze sprawującymi posługę). Nastąpią też ograniczenia w transporcie zbiorowym. Dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej, będzie musiała odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu.Dotychczasowe, wprowadzone już wcześniej obostrzenia obowiązują bez zmian. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od środy 25 marca do 11 kwietnia. Przypomnijmy, że od 20 marca na terenie Polski obowiązuje stan epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. Wcześniej wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca. Za złamanie kwarantanny grozi teraz grzywna do 30 tysięcy złotych.

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 25.03.2020, 08:00
Rzad powinien od 15 marca wprowadzic zakaz wjazdu dla Polaków pracujacych na zachodzie bo to oni przywieźli wirusa i swoim nie odpowiedzialnym zachowaniem rozpszestrzelili go na taka skale na jaka mamy Dziekuje Wam pracujacy i mieszkajacy na zachodzie którzy w ataku paniki i zagrozenia raptem przypomnieliscie sobie o polsce i przywiezliscie to gowno


Pozostałe