Region: Są zarzuty w sprawie fałszywego oskarżenia

  • 25.03.2020, 11:02
  • Marcin Kozarski
Region: Są zarzuty w sprawie fałszywego oskarżenia
Prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie Mateusza K. i Zuzanny Ł. Oboje usłyszeli zarzuty zeznawania nieprawdy. Nadal trwają śledztwa w sprawach policjantów, którym podejrzani zarzucają nadużycie uprawnień oraz więziennego strażnika, którego jeden z pokrzywdzonych oskarża o naruszenie nietykalności cielesnej. 

Historię opisaliśmy w numerze 4 Słowa Podlasia. 24-letniego Sebastiana O., 20-letniego Sebastiana W. oraz 19-letniego Sebastiana I. bialscy policjanci ujęli w sierpniu 2019 roku. Wszyscy trafili do aresztu. W lipcu 2019 r. mieli dokonać rozboju na Mateuszu K. i jego znajomej. Miesiąc wcześniej mieli pobić pokrzywdzonego i ukraść mu pieniądze oraz uszkodzić jego auto. Natomiast we wrześniu 2018 r. mężczyzna miał zostać przez nich pobity na ulicy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. 

Prokuratura po 2 tygodniach zwolniła z aresztu Sebastiana W. oraz Sebastiana I. Okazało się bowiem, że pobicie było, ale w grudniu 2017 r. i wśród agresorów nie było tych dwóch podejrzanych. Nadto w zdarzeniu tym brały udział, poza Sebastianem O. zupełnie inne osoby: Dawid I., Mateusz K. i Grzegorz J. Zmienił się też skład pokrzywdzonych. Prócz Mateusza K. okazali się nimi także: Mateusz I. oraz Patryk G. Śledztwo wobec Sebastiana W. oraz Sebastiana I. zostało więc prawomocnie umorzone.

Mężczyznom nie można było przypisać przestępstw nie tylko dlatego, że świadkowie odwołali zeznania złożone na policji, a dodatkowo oskarżyli funkcjonariuszy o przekroczenie uprawnień. Na poparcie ich twierdzeń nie zebrano też innych wiarygodnych dowodów. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 marca

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe